• Mieszkanie
  Każdy, kto zamierza sprzedać lub wynająć mieszkanie, chciałby to zrobić szybko i korzystnie. Te ambitne plany często zderzają się jednak z brutalną rzeczywistością – gdy nieruchomość długo nie znajduje klienta, właściciel zaczyna myśleć o znacznym obniżeniu ceny. Tymczasem sytuacja mogłaby wyglądać inaczej, gdyby zdecydował się na home staging.
 • osiedle
  3
  7
  Hossa na rynku nieruchomości przybiera na sile. Drożejące mieszkania są pokłosiem dobrej sytuacji gospodarczej, rosnących wynagrodzeń Polaków i niskiego poziomu stóp procentowych.
 • osiedle
  24
  Czy mieszkania znajdujące się na najwyższych piętrach w budynkach są droższe od lokali usytuowanych niżej? Czy ceny uzależnione są od piętra, na którym się znajdują? Ile trzeba zapłacić za mieszkania oferujące panoramiczne widoki? Sondę prezentuje serwis nieruchomości dompress.pl.
 • 3
  6
  Blisko 8700 zł wynosi średnia cena ofertowa mieszkania na rynku wtórnym w Krakowie. To o prawie 11 proc. więcej niż przed rokiem i ponad 28 proc. więcej niż jeszcze w styczniu 2016 roku. Statystyczna kawalerka pod Wawelem jest obecnie wyceniana przez oferentów na 290000 zł.
 • Warszawa bloki osiedle
  11
  21
  Średnia cena ofertowa mieszkania oferowanego do sprzedaży na rynku wtórnym w Warszawie już w grudniu 2018 r. przekroczyła próg 10000 zł, a obecnie wynosi 10306 zł/mkw. – wynika z analizy serwisu Morizon.pl. W stolicy są jednak dzielnice, w których mieszkanie są znacznie tańsze od średniej. Oraz m.in. Śródmieście, w którym za metr lokalu trzeba zapłacić o ponad 3 000 zł więcej.
 • mieszkanie
  2
  3
  Długookresowy i wyraźny wzrost cen mieszkań zawsze jest czynnikiem zachęcającym do odsprzedaży "M" wcześniej kupionego w celach typowo inwestycyjnych. Można sądzić, że pod wpływem doniesień z rynku mieszkaniowego, spora część inwestorów obecnie bierze pod uwagę sprzedaż lokalu. Właśnie dlatego eksperci portalu RynekPierwotny.pl postanowili sprawdzić, ile w przypadku odsprzedaży typowego mieszkania mogłaby zarobić osoba, która kupiła taki lokal dwa lata wcześniej.
 • Norweski fiord
  4
  Wyspa Tjaereholmen – oddalona od lądu o ok. 5 minut - trafiła na sprzedaż. Koszt to około 2 mln euro. 
 • Wielorodzinny budynek mieszkalny
  6
  2
  Stawki oferowane za warszawskie nieruchomości wciąż trzymają się maksymalnych pułapów. Na rynku pierwotnym trzeba dziś zapłacić ok. 8 500 zł/mkw., a na wtórnym ponad 10 000 zł/mkw., wynika z danych portalu Bankier.pl.
 • Mieszkanie
  1
  6
  Ceny mieszkań w dużych miastach, a szczególnie w Warszawie, osiągnęły tak wysoki poziom, że teraz mogą już tylko spadać – tak twierdzą niektórzy eksperci. Również ceny wynajmu mieszkań są obecnie wysokie. Ryzyko, że to już koniec wzrostów, może hamować inwestorów – ale czy słusznie?
 • Skłócona para w remontowanym mieszkaniu
  1
  6
  Wiosna zbliża się wielkimi krokami. To dobry moment na zrealizowanie planów remontowych snutych przez całą zimę. Niezależnie od tego, czy zamierzamy przeprowadzić generalny remont mieszkania, czy jedynie odświeżyć pomieszczenia, prace wymagają dokładnego planu. O czym pamiętać remontując mieszkanie w bloku? Gdzie znaleźć fachowców, którym bez obaw powierzymy nasze mieszkanie? Jakie prace należy zgłosić do wspólnoty mieszkaniowej?
 • 2
  5
  Millenialsi coraz śmielej wkraczają na rynek nieruchomości. Jakie rodzaje lokali kupują poszczególne pokolenia i jak wyglądają różnice między miastami? Zestawienie zmian pokoleniowych w kontekście nabywania mieszkań opracowała sieciowa agencja nieruchomości Metrohouse.
 • 5
  W lutym br. średnia cena jakiej żądali oferenci wystawiający na sprzedaż mieszkania w Warszawie wynosiła już 10306 zł/mkw. i była o blisko 12 proc. wyższa niż przed rokiem - wynika z analizy portalu nieruchomości Morizon.pl. W porównaniu z lipcem 2013 r. - momentem największego spadku cen do jakiego doszło po pęknięciu ostatniej bańki mieszkaniowej - stawki w stolicy wzrosły o blisko 27 proc.