• Luksusowe nieruchomości
  12
  Średnia cena ofertowa apartamentu klasy premium wynosi obecnie 2,8 mln zł - wynika z danych serwisu domiporta.pl. Za jeszcze wyższe kwoty oferowane są rezydencje. Brakuje jednak jednolitej definicji sektora premium. Nie każde duże mieszkanie to apartament, a nie każdy apartament to nieruchomość typu premium - zauważają eksperci serwisu domiporta.pl.
 • mieszkanie
  2
  2
  Zgodnie z najnowszą tendencją Polacy kupują małe mieszkania. Czy zamiast wydawać na ratę kredytu, wolą wydawać na przyjemności? W studiu "Dzień Dobry TVN" agent nieruchomości Aneta Sobolewska i psycholog Andrzej Tucholski opowiedzieli o tendencjach Polaków na rynku nieruchomości.
 • mieszkanie
  3
  Ponad połowa Polaków, którzy kupili mieszkanie od dewelopera, początkowo rozważała zakup nieruchomości z rynku wtórnego – wynika z "Badania preferencji i satysfakcji z zakupu mieszkania na rynku pierwotnym" przeprowadzonego przez Kantar TNS na zlecenie Otodom. Respondenci wskazali w nim także największe wady i zalety mieszkań nowych i tych pochodzących z drugiej ręki.
 • Budowa osiedla
  1
  6
  Spowolnienie na rynku staje się faktem. Deweloperzy nie przewidują jednak załamania koniunktury, raczej stabilizację. Planują kolejne inwestycje, a nawet zwiększenie sprzedaży.
 • blok
  2
  9
  W 2018 roku chętnych na wynajem mieszkania nie brakowało. Jaki okaże się 2019 rok? Jak deweloperzy uwzględnią tę dużą grupę klientów inwestycyjnych?
 • Warszawa bloki osiedle
  1
  Lokalizacja jest jedną z głównych kwestii, które decydują o wyborze mieszkania. Dla większości Polaków miejsce, w którym znajduje się blok stanowi zaraz po cenie podstawowy atrybut, który przesądza o atrakcyjności samego lokalu mieszkalnego.
 • Kielce
  Do osób interesujących się krajowym rynkiem mieszkaniowym, regularnie docierają informacje na temat wzrostów cen lokali. Takie doniesienia zdecydowanie najczęściej dotyczą sześciu największych miast Polski (Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania oraz Gdańska). Można ostrożnie szacować, że na terenie wymienionych metropolii koncentruje się około 50-60 proc. sprzedaży mieszkań oraz kredytów hipotecznych. Nie wolno jednak zapominać o mniejszych miastach wojewódzkich.
 • kawalerka
  3
  2
  Typowe mieszkanie z oferty polskich deweloperów liczy sobie 40-60 mkw. i posiada dwa lub trzy pokoje. Warto sprawdzić, czy popularność takich lokali doprowadziła do marginalizacji kawalerek. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl postanowili odpowiedzieć na to pytanie i przy okazji przeanalizować całą ofertę małych mieszkań.
 • Osiedle
  3
  Wybór dewelopera, od którego kupimy mieszkanie, to jedna z poważniejszych decyzji w życiu. Wiążemy się z nim na długi czas, a to, co wybierzemy, najpewniej będzie miało wpływ na to, jak będzie nam się żyło w nowym miejscu. A przede wszystkim – to ogromny wyraz zaufania wobec dewelopera.
 • Warszawa, fot. udmurd
  Suma transakcji inwestycyjnych na rynku nieruchomości komercyjnych w mijającym roku w Polsce znaczenie przekracza 6 mld EUR - donosi piątkowy "Puls Biznesu".
 • 19
  20
  Deweloperzy budują na potęgę. Ostatnie lata to w większości głównych miast Polski rekordowy czas pod względem liczby mieszkań oddawanych do użytkowania. Nowobudowane mieszkania są jednak coraz mniejsze.
 • Mieszkanie
  1
  1
  Mieszkanie wynajęte, najemca zadowolony, przelewy regularne. Słowem sielanka i kłopotów brak. I tak się czasem zastanawiasz, za co właściwie ten zarządca najmu bierze pieniądze? Tymczasem lista problemów, z którymi się zmaga, a o których nie wie właściciel mieszkania jest imponująca.
 • Doda i Emil Stępień

  Doda chwali swojego męża: Jest bezinteresowny. Niczego ode mnie nie chciał

 • Anna i Robert Lewandowscy

  Ania i Robert Lewandowscy zabrali córkę na zimowe ferie do Austrii [FOTO]

 • Paulina Młynarska na Krecie

  Paulina Młynarska pokazała, jak żyje na Krecie: Zamieszkać tu, było moim wielkim marzeniem [FOTO]

Zobacz więcej