Ustawa o hipotekach do poprawki14 grudnia 2010 Nowa ustawa o księgach wieczystych i hipotekach jeszcze nie weszła w życie, a już nie wyklucza się jej nowelizacji. Możliwe, że zaproponuje to Związek Banków Polskich.
Trendy we wnętrzach13 grudnia 2010 Do każdego z pomieszczeń domu coraz śmielej wkraczają nowoczesne wykończenia. Pozwalają uzyskiwać niespotykane przy tradycyjnych materiałach efekty, przy tym są niezwykle wytrzymałe i do złudzenia przypominają tworzywa naturalne.
Ewidencja będzie uaktualniona13 grudnia 2010 Po raz pierwszy w przyszłym roku starostowie przeprowadzą weryfikację danych ujętych w ewidencji gruntów i budynków. Informacje o gruntach, budynkach i lokalach są jawne i każdy może uzyskać do nich dostęp. Ujęte są w ewidencji gruntów i budynków obejmującej teren całego kraju i prowadzonej w systemie informatycznym.
Jak tanio kupić polisę13 grudnia 2010 Oferty towarzystw różnią się tylko w szczegółach. Postanowiliśmy sprawdzić, ile kosztuje ubezpieczenie 50-metrowego mieszkania w największych mazowieckich miastach.
Nowinki w wyposażeniu13 grudnia 2010 Ażurowe ozdoby, nowa płyta Mastercook i wyjątkowo oszczędna zmywarka - oto nasze propozycje.
Nagroda dla mieszkań bezczynszowych13 grudnia 2010 Dolcan zdobył nagrodę Top Builder 2011 w kategorii najlepszego rozwiązania dla budownictwa i architektury za wprowadzenie na polski rynek koncepcji mieszkań bezczynszowych. Nagrody przyznaje miesięcznik "Builder".
Osiedle Saska - odcinek drugi13 grudnia 2010Dom Development wprowadza do sprzedaży pierwszą fazę II etapu osiedla zlokalizowanego przy ul. Bora-Komorowskiego. Na rynek trafiło kolejnych 190 mieszkań, co oznacza, że liczba lokali w budowie na tym osiedlu wynosi obecnie 660. Mieszkania wybudowane w pierwszej fazie II etapu zostaną przekazane do użytku w IV kwartale 2012 roku.
Polscy wykupują nieruchomosci w kraju nad Morzem Czarnym13 grudnia 2010 Tylko w tym roku Polacy wykupili kilka tysięcy apartamentów w kurortach. 50-metrowe mieszkanie kosztuje od 65 tysięcy złotych. Roczny czynsz - od 5 euro za metr.
Gdy kupisz nowe mieszkanie, będzie już zadłużone08 grudnia 2010 Banki obawiają się, że będą zmuszone do udzielania mniejszej liczby kredytów mieszkaniowych. Powód - zmiana prawa, która wymusza obciążenie kupujących mieszkania hipoteką deweloperów.
Mieszkanie w stylu art déco07 grudnia 2010 Ten nurt, powracający ostatnio do mieszkań, jest odreagowaniem czystego minimalizmu i wielkiej prostoty panującej w większości tworzonych w ostatnich latach wnętrz. Ludzie, którzy zaczynają dbać o jakość otoczenia i posiadający odpowiednie środki finansowe, zaczynają tęsknić do szlachetnych materiałów i dekoracyjnych motywów, jakie reprezentowało wzornictwo art déco.
Oto sposoby na nieszczelne okna07 grudnia 2010 Metry uszczelek wspomaganych kilogramami waty - to typowe próby uszczelnienia starych okien. Choć dzisiejsze drewniane okna nie mają nic wspólnego z tymi sprzed kilkunastu lat, w wielu domach nadal funkcjonują ich leciwe odpowiedniki. Warto postarać się o to, by choć trochę uszczelnić je przed zimą.
Kawalerki w niełasce, większe mieszkania zyskują07 grudnia 2010 Stawki za wynajem mieszkań jednopokojowych maleją, coraz droższe są natomiast nieruchomości trzypokojowe. Winni są studenci. Szukają mieszkania w ostatniej chwili lub w okresie boomu z sierpnia i września przeszacowali swoje możliwości. Teraz poszukują tańszych opcji.
Pruszków kusi niskimi cenami mieszkań07 grudnia 2010 Dobry dojazd do stolicy, tanie mieszkania, bogata infrastruktura - Pruszków ma wszystkie atuty, by to na niego skierowały swój wzrok osoby poszukujące mieszkania. Niestety, powstaje tutaj niewiele nowych projektów, ale kupującym na pocieszenie pozostaje rynek wtórny.
Kto ma odśnieżać chodniki i dachy07 grudnia 2010 Obowiązkiem właściciela budynku jest odśnieżanie znajdującego się obok chodnika oraz uprzątnięcie śniegu z dachu. Za nieodśnieżanie i nieusuwanie lodu może on zostać ukarany mandatem, a gdy dojdzie do wypadku, wypłaci odszkodowanie poszkodowanemu.
Osiedle na Targówku rozrasta się07 grudnia 2010 Dom Development rozpoczął budowę oraz sprzedaż mieszkań w dwóch kolejnych budynkach osiedla na Targówku. Bloki o nazwach Zaułek Bernardyński i Zaułek Oranżeryjny są usytuowane w rejonie ul. Klukowskiej na Elsnerowie.
Kamienica Mieczysława Fogga jak nowa07 grudnia 2010 Spółka Celtic Property Developments wyremontowała kamienicę Ludwika Szansera przy ulicy Koszykowej 69, w której niegdyś mieszkał i prowadził pierwszą w Polsce prywatną wytwórnię muzyczną Mieczysław Fogg.
Nowy blok powstanie na Żoliborzu07 grudnia 2010 Wiosną rozpocznie się budowa budynku Villa Poema zlokalizowanego przy ul. Krasińskiego. Deweloperem przedsięwzięcia jest spółka Hepolico Investments, należąca do grupy Hochtief Polska.
Deweloper ze Szczecina będzie budował w stolicy07 grudnia 2010 Deweloper ze Szczecina pracuje nad trzema nowymi inwestycjami w Warszawie. Na zakupionych w stolicy działkach planuje postawienie dwóch osiedli mieszkaniowych oraz obiektu biurowego.
Murano po raz trzeci i ostatni07 grudnia 2010 Budimex Nieruchomości rozpoczyna sprzedaż III etapu Apartamentów Murano. Osiedle z 249 lokalami znajdzie się w pobliżu ulic Stawki i Inflanckiej, na terenie dawnej zajezdni. W ramach trzeciego, ostatniego już etapu wyrośnie fragment kompleksu o wysokości od 8 do 17 pięter.
W Wilanowie powstanie więcej biur07 grudnia 2010 Wilanów to nie tylko Miasteczko. Na południe od budowanych osiedli mieszkaniowych rośnie również centrum biurowe Wilanów Office Park. W grudniu rozpocznie się budowa biurowca B3 wchodzącego w skład tego kompleksu.