"Moje mieszkanie, moja twierdza". Najem w Polsce (prawie) nie istnieje

| Aktualizacja:

Około 38 proc. Duńczyków, 45 proc. Austriaków i blisko 49 proc. Niemców mieszka w wynajmowanych mieszkaniach. W Polsce odsetek ten wynosił w 2017 roku zaledwie 15,8 proc. Dlaczego my, Polacy tak bardzo chcemy mieszkać na swoim?

wróć do artykułu
 • ~Amen
  (2018-11-14 14:50)
  Bo niepłacącego lokatora nie da się usunąć. Kropka. Po co taki długi artykuł.
 • ~Kafel
  (2018-11-14 15:42)
  Rata kredytu taka sama jak odstępne to czemu się dziwić. Poza tym wieczne marudzenie gdy trzeba coś naprawić (mowa o typowych kosztach zużycia, nie dewastacji) a to przecież jest sprawa właściciela, nie najmującego.
 • ~[ ╲╱]═[├─┤]
  (2018-11-14 18:09)
  Bo się nie opłaca - jak już napisał Kafel oplata za najem porównywalna jest z ratą kredytu hipotecznego, na stare lata można mieszkanie sprzedać i żyć w jakimś azjatyckim kraju nawet kilkanaście lat.
 • ~.cynizm.
  (2018-11-14 15:30)
  .Brednie..........ile mieszkań oddawano w ciągu roku a ile obecnie. Unicestwiono spółdzielnie mieszkaniowe, zmuszono do wyprzedaży za grosze ich majątku. Kogo teraz stać na mieszkanie?
 • ~jak jest ?
  (2018-11-15 06:19)
  inna strona medalu. Prowincja. Wieś. Małe miasteczka oddalone od aglomeracji. Stare domy. Emisja zadymienia niepotykana na skalę europejską. Domy niedogrzane. Sytuacja jest podobna do posiadaczy starych samochodów: Kupić/mieć to jedno, Utrzymać na prawidłowym poziomie eksploatacyjnym to drugie. W Polsce na prowincji części mieszkańców domów na wioskach i w miastach nie stać na ich utrzymanie na takim samym poziomie jak zagranicą. Na wsiach często widziałem "smog", czyli zadymienie okolicy, z pieców opalanych byle czym. Tylko że na wsiach nie ma czujników jakości powietrza. Gdyby choć jeden taki prowincjonalny dom nagle przenieść na zachód, to po pierwszym dniu palenia w piecu jego właściciel byłaby na wynajętym a jego dom pusty.
 • ~O1
  (2018-11-15 21:20)
  Polacy robią najlepiej w Europie - własne mieszkanie to siła obywatela, no chroni to gospodarkę i demokrację. Odradzam też zakładania hipotek. Hipoteka oznacza, że nie jesteś właścicielem. Nie ma się co oszukiwać.

Może zainteresować Cię też: