Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Wielka płyta trzyma się mocno? W domach z betonu żyje teraz ok. 12 mln osób

31 marca 2019, 12:00
Pierwsze domy z wielkiej płyty powstawały na Zachodzie. Dokładnie w Holandii, a było to tuż po I wojnie światowej. Z czasem dołączyli do nich Niemcy – kilka bloków w berlińskiej dzielnicy Lichtenberg, a potem także Francuzi, Szwedzi i Związek Radziecki. To "domy z betonu" stawiano na masową skale.
Pierwsze domy z wielkiej płyty powstawały na Zachodzie. Dokładnie w Holandii, a było to tuż po I wojnie światowej. Z czasem dołączyli do nich Niemcy – kilka bloków w berlińskiej dzielnicy Lichtenberg, a potem także Francuzi, Szwedzi i Związek Radziecki. To "domy z betonu" stawiano na masową skale. / Narodowe Archiwum Cyfrowe
Najpierw były eksperymenty z konstrukcjami zagranicznymi, potem polscy inżynierowie zakasali rękawy i opracowali polska technologię budowy domów z wielkiej płyty. I tak to się wszystko zaczęło. Dziś w domach z bloku żyje ok. 12 mln osób.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
nieruchomości mieszkanie budynek Polska osiedle wielka płyta historia w-70 domy z betonu wielka płyta Warszawa PRL blok

Powiązane

Reklama

Komentarze(3)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Foster
  2019-03-31 12:57:34
  I pomyśleć, że w takim domu mieszkam i jest mi w nim bardzo wygodnie.
  0
 • Zorro
  2019-03-31 19:30:19
  Rudy prusak kreowal wielka scieme. Teraz pekla, stad tyle ujadania i sa tacy, ktorym zal zady sciska.
  0
 • Miszkurka2000
  2019-05-14 20:33:27
  Fabryka Domów była też w Elblągu na osiedlu Zawada.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama