Oferta drewnianych drzwi zewnętrznych firmy CAL obejmuje skrzydła z przeszkleniami o różnej formie. W modelach o nazwie Bolko II lub Sędziwój z kolekcji Drzwi Rycerskich przeszklenia są niewielkie i pełnią raczej funkcję dekoracyjną. Modele takie jak Zawisza czy Spytko wyposażone zostały w dużo większe powierzchnie przeszkleń, które pozwalają na dodatkowe doświetlenie pomieszczeń. W zależności od konstrukcji skrzydła drzwiowego firma CAL stosuje różne rozwiązania zestawów szybowych: pakiety szklane jedno- i dwukomorowe ze szkłem niskoemisyjnym, wypełnione argonem w celu uzyskania jak najlepszych parametrów cieplnych.

Reklama

W większości przypadków mają one powłokę refleksyjną, która w znacznym stopniu utrudnia obserwację tego, co dzieje się wewnątrz domu. Zewnętrzna szyba jest najczęściej wykonana ze szkła antywłamaniowego w klasie P2 lub P4. Firma CAL oferuje dodatkowo przeszklenia witrażowe: angielskie, z użyciem wysokiej jakości folii witrażowych, tiffany, z wykorzystaniem kolorowych szkieł łączonych za pomocą lutów.

Obecna na polskim rynku marka Villa Italia wprowadziła do oferty kolekcje porcelany, których kształt bazuje na formie kwadratu. Zestawy utrzymane są w stylistyce, która sprawdzi się zarówno w nowocześnie, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Salix to porcelanowa kolekcja składająca się z sześcioosobowego serwisu do obiadu oraz zestawu do herbaty. Naczynia dodatkowo mają złote brzegi wykończone ręcznie. Kolekcję Kleo z kolei wyróżnia dekoracja w kolorach złota i szarości.

Już niebawem zawita wiosna, jednak zimowe chłody dają się jeszcze we znaki. Przytulną atmosferę we wnętrzu zagwarantują kominki elektryczne Bella, Bianca oraz Laguna marki Optiflame. Bella składa się z prostej czarno-białej obudowy oraz górnej półki wykonanej z hartowanego szkła. Kominek wyposażony został w termowentylator o mocy 2 kW oraz palenisko imitujące płonące polana. Bianca z kolei ma lakierowaną, błyszczącą obudowę w kolorze czerni, karbowany panel wewnętrzny oraz geometryczny kształt oraz duży, 26-calowy wkład kominkowy z imitacją płonących polan.