Kolorowe wnętrza to najlepsze antidotum na resztki zimowej depresji. Tym bardziej że w tym roku energetyczne dodatki to jeden z trendów lansowanych przez designerów. Wielobarwne meble i mnóstwo kolorowych gadżetów ożywią każde nawet najbardziej smutne pomieszczenie. Zróbmy krótki przegląd najciekawszych propozycji.

Reklama

Bajkowe – to jedno określenie zawiera całą filozofię projektu Design of Love. Meble stworzone przez Graziano Moro i Renato Pigatti do spółki z włoską marką Aeroplatic to zabawa, kolor i nietypowe wzornictwo. Fotel o wdzięcznej nazwie Queen of Love wyglądem przypomina królewski tron. Jego forma oraz intensywny kolor sprawią, że żaden inny mebel nie ma przy nim szans na przyciągnięcie uwagi tak jak to włoskie cudo. Niewątpliwym atutem mebla jest fakt, że został wykonany z przetworzonego plastiku. Doskonale więc sprawdzi się nie tylko jako ozdoba wnętrza, wspaniale zaprezentuje się także w ogrodzie.

Klasyków nigdy dość. To meble, które z biegiem czasu tylko zyskują na urodzie. Niewątpliwą dekoracją w każdym modnym wnętrzu będzie Panton Chair – jedno w najsłynniejszych plastikowych krzeseł świata. Przeszło 50-letni już mebel wypuściła na rynek Vitra (Verner Panton pracował nad wyprodukowaniem plastikowego krzesła z jednego kawałka w latach 1959 – 1960). W 2006 roku pojawiła się w sprzedaży jego mniejsza – dziecięca wersja. Ze względu na materiał, z jakiego jest wykonany, i nieskończoną ilość kolorów, jakie może przybrać, znalazł zastosowanie nawet w tak niespodziewanych miejscach jak barokowy kościół św. Bartłomieja w Chodowce w Czechach.

Stolik na tip-top

Jeśli mowa o kolorze, to tak jakby była mowa o marce Kartell. Królestwo plastiku słynie z soczyście kolorowych mebli i wnętrzarskich dodatków. I tak w skład nowej kolekcji wchodzi np. stolik Tip Top zaprojektowany przez Philippe’a Starcka we współpracy z Eugeni Quitllet. Podstawą okrągłych stoliczków jest bezbarwna noga. Prawdziwego pazura dodaje zaś blat, który przybrał intensywne kolory i wygląd samoistnie unoszącego się nad ziemią barwnego spodka.

Kolorowe meble ma również na swoim koncie inny znakomity designer Ron Arad. Jednym z jego niezwykle udanych i popularnych projektów są krzesła Tom Vac zaprojektowane również dla Moroso. Kolory oraz plastik po raz kolejny łączą się tutaj w zgrany duet. A futurystyczne wzornictwo z zachowaniem zasad ergonomii sprawia, że mebel nie tylko pięknie wygląda, ale także siedzi się na nim bardzo wygodnie.

Bezbarwna, smutna łazienka? Z pewnością nie za sprawą firmy Wet. Jaskrawe kolory i ekologia to cechy umywalek Fusion Washbasin. Dostępne są w nieprzebranej liczbie kolorów takich jak chociażby fiolet, fuksja, czerwień, cytryna czy też pomarańcza. Jakby tego było mało, można je łączyć aż w 64 kombinacje kolorystyczne. Dostępne są także w wersji z podświetlaną podstawą.