Inwestycja będzie realizowana etapowo. W pierwszym wybudowano już 11 budynków dwu-, trzy- i czteropiętrowych. Znajduje się tu 376 lokali o metrażu 29 – 87 mkw. Cena 1 mkw. mieszkania rozpoczyna się od 5450 zł.

Osiedle Słoneczny Park zlokalizowano przy ul. Żyznej, biegnącej prostopadle do ul. Sochaczewskiej (trasa Borzęcin – Strzykuły), w miejscowości Kręczki. Deweloper zachwala, że inwestycję od Ożarowa Mazowieckiego dzieli jedynie 6 min drogi. Oczywiście jest to czas potrzebny na dojazd samochodem, ponieważ miejscowości odległe są od siebie ponad 3 km.

Tę samą trasę trzeba pokonać do najbliższego przystanku autobusowego. Stąd jedna linia ZTM, lub jeden z lokalnych przewoźników w ok. 30 min dowiezie nas do granic Warszawy.

"Słoneczny Park to miejsce dla osób, które cenią podmiejską atmosferę, bliskość przyrody przy jednoczesnym dostępie do infrastruktury miejskiej" - zachęca J.W. Construction. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie byłego PGR-u, zaś od Puszczy Kampinoskiej dzieli ją 7 km.

Najbliższa infrastruktura społeczna to szkoły oraz basen i korty w Ożarowie Mazowieckim. Dodatkowych rozrywek musimy szukać już w stolicy, ponieważ w Ożarowie poza jedną restauracją w czterogwiazdkowym hotelu są jedynie bary szybkiej obsługi.

Jeszcze niedawno inwestycja nosiła nazwę Lazurowe Ustronie i miała zostać oddana mieszkańcom w ubiegłym roku. Część mieszkań została już nawet sprzedana, ostatecznie jednak J.W. Construction wypowiedziało umowy swoim klientom. Zdaniem dewelopera zawiniły lokalne władze, przez które nie udało się na czas podłączyć mediów. Budowa od początku przynosiła spółce nowe problemy.

Wiosną 2009 roku Centralne Biuro Antykorupcyjne badało, czy władze miasta zgodnie z prawem uchwaliły plan zagospodarowania. Na terenach przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną plan dopuszczał powstanie bloków. Ostatecznie prokuratura postawiła zarzut przekroczenia uprawnień burmistrzowi Ożarowa Mazowieckiego.