W nowym gmachu znajdzie się 3,5 tys. mkw. powierzchni biurowej i usługowej. Jeszcze zimą budynek przy Nowogrodzkiej straszył obnażonymi kikutami konstrukcji żelbetowej. To wszystko za sprawą skandynawskiego dewelopera Swedecenter, który odkupił obiekt w 2006 roku od spółki Energopol. Nowy właściciel nie miał zamiaru wykorzystywać wnętrz PRL-owskiej konstrukcji. Zapadła decyzja o gruntownej modernizacji obiektu.

Ze starego budynku została tylko konstrukcja żelbetonowa, reszta trafiła pod kilof. Ośmiopiętrowa budowla została wyłożona współczesnymi , wysokiej jakości materiałami i opleciona siecią instalacji elektronicznych, elektrycznych i wentylacyjnych. W budynku zainstalowano klimatyzację, wentylację, system kontroli dostępu, podnoszone podłogi, podwieszane sufity. Czyli wszystko to, co można spotkać w nowoczesnych biurowcach.

Gruntowne zmiany zaszły też w wyglądzie elewacji. Zniknęły charakterystyczne kaskady budynku. Linia fasady załamana będzie tylko w jednym miejscu, na wysokości 5 piętra. Ścianę od Nowogrodzkiej do wysokości piątego piętra ozdobi jasny trawertyn. Na szóstym piętrze architekci z pracowni Atelier 7 zaplanowali taras, a wyżej, obłożenie fasady ciemnym bazaltem. Oko przykuwać będą duże okna i punktowo rozmieszczone elementy świetlne, które maja nadać budowli szyku po zapadnięciu zmierzchu.

Na parterze biurowca, w niewielkim atrium, znajdzie się recepcja, kawiarnia z punktem prasowym oraz oddział wkraczającego na polski rynek banku Alior. Wyższe kondygnacje zajmą biura. Powierzchnia piętra wynosi od 160 przez 260 po 410 mkw. Według Mariusza Oleksego, odpowiedzialnego w Swedeprop za marketing i wynajem biur, 40 proc. biurowca jest już wynajęte.

Trwają też zaawansowane negocjacje z kolejnymi firmami. W biurowcu znajdą swoje miejsce firmy doradztwa personalnego, fundusze inwestycyjne i najprawdopodobniej kancelarie prawne. Z dwoma kancelariami prowadzone są właśnie negocjacje. Oficjalne otwarcie biurowca ma nastąpić w październiku tego roku. Ze względu na zaawansowanie prac, deweloper nie wyklucza, że ukończy inwestycję wcześniej.