Mieszkania i domy podrożeją. Ustawa każe oszczędzać energię

| Aktualizacja:

Od 1 stycznia 2015 r. wszystkie nowe i remontowane budynki będą miały kolektor słoneczny, wiatrak, pompę cieplną lub fotoogniwo. Jaki z tego wniosek? Ceny nieruchomości pójdą w górę.

wróć do artykułu
  • ~dan
    (2012-07-03 12:45)
    Kazdy kreci swoj biznes
  • ~ola
    (2012-07-03 12:12)
    Mi udało się teraz w getinie kredyt dostać więc podwyżki nie będą mnei na szczęśćie dotyczyło. Fakt trochę sie za nim nachodziłam ale potwierdza się zasada, że dla chcącego nic trudnego.
  • ~ehh
    (2012-07-03 12:10)
    Ale bzdura, właśnie buduje dom i byłem bardzo chętny na montarz pompy ciepła, czy paneli słonecznych. Przeliczyłem koszty i wychodzi, że w naszym klimacie wogóle się to nie opłaca. Czas zwrotu inwestycji jest dłuższy od żywotności tych urządzeń. Czas 6-7 lat zwrotu który podają w artykule jest prawdziwy tylko przy założeniu, że zużyjemy całą energię którą są w stanie uzyskać kolektory w ciągu całego roku. Problem w tym, że najwięcej tej energii przypada na okres wakacyjny. W tym czasie kolektory potrafią podgrzać wodę już do godziny 11:00 rano, a przez resztę dnia potencjalną energię tracimy bo nie mamy jej gdzie z akumulować, nie mówiąc, że w tym okresie często jesteśmy na urlopie i wogóle nie korzystamy z tego dobra.
    Jeszcze większym przekrętem są dopłaty do kolektorów ale to już inny temat.
  • ~emeryt za swoje skladki
    (2012-07-03 11:31)
    Wpierw naród doprowadzono,do statusu żebraków,teraz stawia się wymogi,jak by Polak zarabiał tyle co ta bezmyślna grupa sabotażystów.
  • ~Gość
    (2012-07-03 10:51)
    Mam nadzieje że do 2015 roku PO już niebędzie i wróci normalność a nimi zajmą się odpowiednie służby.
  • ~Andrzej
    (2012-07-03 10:48)
    Bardzo dobry przepis. Popieram w 100%. Stawiam właśnie dom i będę miał fotoogniwa, które uniezależnią mnie od monopolisty RWE, a przy okazji 45% zwróci mi UE. Tak trzymać. A przy okazji, taki wiatrak bardzo by mi się podobał, ale żona się wścieka, z tym, że jakby była ustawa nakazująca postawienie wiatraka, to tematu by nie było:-) I sąsiedzi też musieliby siedzieć cicho
  • ~yeti
    (2012-07-03 10:38)
    W ramach tej "ekologii" przy produkcji paneli słonecznych zużywa się całe tony szkodliwych substancji. No ale produkcja idzie w Chinach, które z ekologią się nie cackają, więc wszystko jest OK.
  • ~belfer
    (2012-07-03 10:30)
    ."..mały wiatrak o mocy 5-10 kWh to..." Pani Redaktor kWh to jednostka pracy (energii) moc mierzymy w watach, kilowatach (kW) itd. kWh to praca wykonywana z mocą 1 kilowata w ciągu godziny. Nie mylić. I przepraszam za ten "smrodek dydaktyczny" ale nie mogę!!!
  • ~ajron1960
    (2012-07-03 10:26)
    Kolejny przekręt i wziątka od "firm ekologicznych". A gdzie wolność obywatela ? Cały czas zmiany, narzucanie reguł i po jakimś czasie na abarot zmiany. Fikcja z emisją dwutlenku węgla kiedy Chiny i Indie maja to głęboko w deudiu.
  • ~beny
    (2012-07-03 10:02)
    Co za debilni urzędnicy - Unia nas pogrąży !!!
    Trzeba z niej natychmiast wyjść

Może zainteresować Cię też: