Patrząc na powierzchnie biurowe przy magazynach, powinniśmy dokonać podziału obiektów magazynowych na dwie grupy. Pierwsza z nich to tzw. business parki, czyli obiekty charakteryzujące się relatywnie wysokim współczynnikiem biura do magazynu, zlokalizowane przeważnie w granicach miasta, często z dobrą ekspozycją, np. przy obwodnicy. Projekty te często oferują wysokiej jakości powierzchnię biurową porównywalną technicznie ze standardem klasy B/B+.

Niektóre z nich zostały zaprojektowane tak, aby ukryć hale magazynowe za częścią biurową, aby uwaga osób oglądających budynek skupiała się na bardziej prestiżowej i przeszklonej elewacji biura niż na pustej ścianie magazynu z kilkoma oknami.

Takie obiekty powstały w Warszawie i Łodzi. Najemcy mogą znaleźć w nich klimatyzowane biura o relatywnie wysokim standardzie. W niektórych obiektach znajduje się nawet typowa recepcja budynku jak w standardowych biurowcach. Wszystko to daje poczucie klientowi czy pracownikowi, że nie znajduje się w obiekcie magazynowo-biurowym, a w nowoczesnym biurowcu.

Obiekty takie przeznaczone są dla firm, które chcą łączyć funkcję magazynową z funkcją nowoczesnego i przede wszystkim reprezentacyjnego biura, w którym mogłyby przyjmować swoich klientów i kontrahentów. Za powierzchnię w wydzielonych częściach obiektu biurowo-magazynowego najemcy płacą nawet 12 euro za 1 mkw. miesięcznie.

Tańsze są powierzchnie magazynowe w dużych centrach dystrybucyjnych rozrzuconych po całym kraju. W tym przypadku centrum logistyczne nie ma na celu przyjmowania klientów, a jedynie dystrybucję towarów. Biuro służy tu jako dopełnienie wszelkich funkcji magazynowych i skupia się na organizacji i usprawnieniu pracy magazynu. Powierzchnię biurową można zorganizować w wydzielonej części, która służy standardowo do składowania towarów.

Zaadaptować ją można poprzez wycięcie okien w elewacji czy zastosowanie specjalnych świetlików dachowych zapewniających dostęp naturalnego światła. Biuro można również zorganizować na specjalnie przygotowanej antresoli. Koszt biura w magazynie waha się między 7,50 – 9,50 euro za 1 mkw. miesięcznie. Część biurowa w magazynie to nie tylko miejsce pracy, ale również wszelkiego rodzaju powierzchnie socjalne, sanitariaty i prysznice dla pracowników magazynu.