W pierwszym etapie zostanie wybudowany jeden obiekt, składający się z dwóch połączonych ze sobą budynków. Będzie on posiadał 8 – 12 kondygnacji, na których powstanie 125 mieszkań.

W ramach projektu przeważać będą mieszkania z segmentu popularnego, czyli lokale trzypokojowe o powierzchni 56 – 66 mkw. Deweloper zapewnia, że mieszkania będą posiadać podwyższony standard wykonania, a do każdego z nich przypisany zostanie taras o powierzchni 8 – 22 mkw. Do lokali znajdujących się na parterze, wewnątrz osiedla, będą dołączone prywatne ogródki. Do dyspozycji mieszkańców oddany zostanie również garaż z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi. Aby zachęcić do zakupu lokalu w swojej inwestycji, Neocity oferuje lokale od 6450 zł za 1mkw. brutto.

Osiedle będzie ogrodzone i monitorowane całodobowo. Na terenie Intenso zaplanowano również plac zabaw dla najmłodszych. Cała inwestycja zostanie zrealizowana w trzech etapach, w których zaprojektowano ponad 300 lokali. Termin realizacji pierwszego etapu inwestycji planowany jest na IV kwartał 2012 roku. Spółka Neocity funkcjonuje już od 2003 r., jednak dopiero teraz rozpoczyna swoją pierwszą inwestycję w Polsce. Firma przygotowywała się już wcześniej do rozpoczęcia budowy, ale ze względu na niepewną sytuację na rynku deweloper w 2008 roku zdecydował się nie rozpoczynać realizacji trzech swoich projektów.