Drugi etap osiedla będzie składał się z czterech budynków o wysokości do czterech kondygnacji i stylistyce zgodniej z zabudową I etapu osiedla. Najmniejsze mieszkanie to jednopokojowy lokal (a wydzieloną sypialnią i kuchnią w aneksie) o powierzchni 39,9 mkw., natomiast największe to czteropokojowe lokum o powierzchni 102,4 mkw. Mieszkania dostępne są w cenach 5,7 – 7,2 tys. zł za 1 mkw. Średnia cena lokali wynosi 6650 zł za 1 mkw.

Reklama

Kolejnym etapem inwestycji będzie jednopoziomowa hala garażowa, w której przewidziano w sumie 205 miejsc garażowych: 200 miejsc w cenie 29 tys. zł oraz pięć miejsc ze schowkiem w cenie 34 tys. zł. Autorem projektu osiedla jest pracownia Hermanowicz Rewski Architekci, natomiast wykonawcą obecnie wprowadzanego etapu osiedla jest firma Henpol. Planowane oddanie do użytku tej fazy przedsięwzięcia to II kwartał 2012 roku.

Nowy projekt powstanie na terenach zakupionych przez dewelopera od Polleny Aromy i ograniczonych ulicami Klasyków, Krokwi, Drożdżową i Dziatwy. Parcele o łącznej powierzchni 6,5 ha kosztowały firmę niemal 69 mln zł.

Na tym terenie powstanie w sumie 12 budynków o prostych bryłach w niskiej zabudowie (trzy lub cztery kondygnacje) i jasnych elewacjach. Na terenie osiedla zaplanowano także 10 lokali użytkowych, które powstaną od ul. Klasyków. Łączna powierzchnia lokali użytkowych wynosi 637,6 mkw. (47,8 – 77,9 mkw.), natomiast ich cena netto wynosi 7,65 – 7, 8 tys. zł za 1 mkw.