Nowe osiedle składać się będzie z dwóch budynków o wysokości od pięciu do czternastu pięter. Znajdą się w nich mieszkania mające od jednego do pięciu pokoi i powierzchnię 30 – 107 mkw. Lokale będą wyposażone w balkony, a pod budynkami znajdzie się garaż podziemny. Deweloper zapowiedział też, że osiedle ogrodzi i obejmie monitoringiem. Budimex zadeklarował również, że nieodpłatnie przekaże na rzecz wspólnoty wykończone pomieszczenie o powierzchni ponad 100 mkw. O tym, co się w nim znajdzie, zadecydują przyszli mieszkańcy.

Reklama

Projekt osiedla powstał na deskach kreślarskich pracowni architektonicznej Pro-Invest. Budowa ma zostać zakończona w sierpniu 2012 r.

Sprzedaż ruszyła

Cena za 1 mkw. mieszkania na osiedlu Wólczyńska wynosi 6100 – 7600 zł brutto. Dodatkowym wydatkiem jest zakup miejsca postojowego w garażu podziemnym, które kosztuje 24 600 zł brutto. Można też będzie parkować na terenie osiedla. Na kupno takiego miejsca postojowego przeznaczyć trzeba 12 300 zł brutto.

Deweloper zachęca potencjalnych klientów pakietem wykończeniowym. Wybierając urządzone lokum, można cały koszt sfinansować jednym kredytem hipotecznym. Budimex bierze na siebie cały proces wykończenia lokalu oraz oferuje porady architekta wnętrz.Kłopotliwe sąsiedztwo

Jako atut osiedla deweloper wymienia dobrą komunikację. "W pobliżu znajduje się stacja metra Młociny oraz przystanki, z których odjeżdża kilka linii autobusowych i tramwajowych"– czytamy w materiałach Budimeksu. To jednak nie koniec zachęt ze strony firmy.

"W otoczeniu nowego osiedla znajdują się atrakcyjne tereny zielone. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się park Młociński, trochę dalej Lasek Lindego, rezerwat Las Bielański czy Las Bemowski" - zachwala Iwona Gajowniczek, p.o. dyrektora handlowego w Budimeksie Nieruchomości.

Ze wszystkich wymienionych powyżej kompleksów zielonych najbliżej z osiedla Wólczyńska będzie do Parku Leśnego Bemowo – około 1 km. Pozostałe tereny zielone zlokalizowane są w odległości około 2 – 2,5 km od nowego osiedla, a stacja metra Młociny około 1 km od inwestycji Budimeksu. W bardzo bliskim sąsiedztwie osiedla Wólczyńska znajdują się natomiast cmentarz Wawrzyszewski, a także zakłady Simpsona oraz hale Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych. Dość blisko, bo zaledwie dwa przystanki tramwajowe w stronę ul. Wolumen, położone jest centrum handlowe.

Będzie trasa

Najbardziej uciążliwym sąsiedztwem dla przyszłych mieszkańców osiedla Wólczyńska może się jednak okazać to, czego jeszcze nie ma. Tuż obok inwestycji planowane jest przeprowadzenie Trasy Mostu Północnego, która będzie się przecinać z Wólczyńską. W miejscu skrzyżowania obu ulic zaplanowano też wiadukt. Budowa drogi zwiększy ruch samochodowy w najbliższym sąsiedztwie osiedla. Z drugiej jednak strony, dzięki połączeniu z trasą S-7 łatwiej będzie się dostać z Bielan na Mokotów, omijając zatłoczone Śródmieście.