Biurowiec wzniesie się na siedem kondygnacji ponad poziom gruntu. W podziemiach znajdzie się 265 miejsc postojowych. Skanska pomyślała też o miłośnikach dwóch kółek – w budynku zaplanowano specjalny podziemny parking dla rowerów. "W najbliższym czasie na działce zlokalizowanej u zbiegu ulic Chłodnej i Wroniej rozpoczną się pierwsze prace przygotowawcze do budowy" - podała firma CB Richard Ellis, która została wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację projektu.

Reklama

Budowa nowego biurowca zbiegnie się w czasie z wyczekiwaną od lat inwestycją miejską. W tym miesiącu rozpoczęła się rewitalizacja ulicy Chłodnej, w trakcie której odnowiona zostanie zabytkowa jezdnia oraz powstaną nowe, szerokie chodniki wraz z elementami małej architektury, takimi jak stylowe latarnie i ławki.

Green Corner będzie pierwszym projektem firmy Skanska w Warszawie, który uzyskał platynowy certyfikat LEED. Oznacza to, że budynek będzie powstawał zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Możliwe to będzie dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie mniejszego zużycia energii, wody i użycia bezpiecznych materiałów budowlanych.

Biurowce wyróżnione certyfikatem LEED promują komfortowe warunki pracy przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii oraz zmniejszonym wpływie na środowisko naturalne. Kryteriami LEED są między innymi lokalizacja projektu, optymalizacja zużycia energii i wody, wybór materiałów oraz jakość środowiska wewnętrznego. Green Corner został zaprojektowany przez zespół architektów pod kierownictwem Michała Nocunia z firmy MW Projekt Biuro Projektowe. Oddanie budynku do użytku planowane jest na przełom II i III kwartału 2012 roku.