Cena maksymalna jednego waloru została ustalona na poziomie 2,40 zł. Dla inwestorów indywidualnych przeznaczono 20 proc. akcji, pozostałe trafią w ręce podmiotów instytucjonalnych. Dotychczasowych akcjonariuszy przez rok będzie obowiązywał zakaz sprzedaży, natomiast spółka nie będzie mogła w tym czasie emitować nowych akcji.

Reklama

"Pozyskane środki przeznaczymy wyłącznie na rozwój projektów deweloperskich. Skoncentrujemy się przede wszystkim na zakupie nowych działek w Warszawie, na ten cel wydamy do 75 mln zł. Natomiast do 15 mln zł zainwestujemy w Gdańsku" - zapewnia Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyga.

Dokładna cena akcji spółki zostanie ustalona 15 października. Zapisy będzie można składać od 18 do 20 października. Firma szacuje, że pierwsze notowanie nastąpi na początku listopada.

Deweloper zaangażowany jest w Warszawie w kilka projektów mieszkaniowych. W Wilanowie spółka realizuje budowę Nowej Rezydencji Królowej Marysieńki oraz Osiedla Zdrowa. We wrześniu i październiku firma rozpoczęła budowę 390 lokali w obu tych inwestycjach. Robyg aktywny jest też na Żoliborzu, gdzie stawia osiedle City Apartments. Pierwszy etap obejmujący ponad 200 lokali jest, już gotowy. Na ten miesiąc planowane jest rozpoczęcie kolejnej fazy projektu obejmującej wybudowanie 226 mieszkań.