Budowa rozpocznie się w maju i potrwa 30 miesięcy. Apartamenty będą sprzedawane jako wykończone. Sprzedaż lokali nie rusza jednak wraz z rozpoczęciem budowy jak ma to miejsce w przypadku większości inwestycji.

Ceny nieznane

Deweloper nie ujawnia na razie cen apartamentów, ale zapewnia, że będą one pozytywnym zaskoczeniem dla nabywców w porównaniu do cen zapowiadanych wcześniej przez projekty konkurencyjne. - Sprzedaży celowo nie rozpoczynamy od razu, ponieważ na rynku miały miejsce falstarty podobnych obiektów i naszym zdaniem potrzebne jest odbudowanie zaufania klientów do inwestycji o charakterze apartamentowym w ścisłym centrum Warszawy – tłumaczy Iwona Strzelecka, dyrektor ds. nowych inwestycji w Hines Polska. – Rozpoczęcie sprzedaży planujemy późną jesienią tego roku, gdy budowa będzie bardziej zaawansowana, a tym samym pewność transakcji dla kupujących znacznie wzrośnie - zapewnia Strzelecka.

Apartamenty przez duże A


Budynek będzie zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy przy ul. Twardej 2/4 w bezpośrednim sąsiedztwie Placu Grzybowskiego, w odległości około 500 m od Pałacu Kultury i Nauki. Planowana 160 metrowa wieża będzie zamykała perspektywę ulicy Emilii Plater, u styku z ulicą Twardą. W budynku znajdą się apartamenty o powierzchniach od 52 do 350 mkw. Deweloper zapewnia, że poza eleganckim wykończeniem i widokami , budynek będzie oferował także funkcje obiektu inteligentnego oraz standard budynku apartamentowego w rozumieniu i zakresie, w jakim takie obiekty funkcjonują w metropoliach Europy i Ameryki Północnej.

W parterze od strony ulicy Twardej zlokalizowane będą powierzchnie handlowo-usługowe. W części podziemnej planowany jest parking na 299 samochodów. Łączna powierzchnia naziemna projektu wyniesie około 32 tys. mkw. powierzchni użytkowej, plus podziemny parking.

Jak kameleon

Hines przeprowadził konkurs na koncepcję architektoniczną dla tej inwestycji i wybrał do współpracy znanego na świecie architekta Helmuta Jahna, właściciela pracowni chicagowskiej Murphy / Jahn. W efekcie powstał projekt wieżowca o klasycznej, wręcz ascetycznej prostopadłościennej bryłę. Oryginalności budynku na zewnątrz nada elewacja, na której znajdzie się szkło o różnym wyglądzie, jasne lub przyciemniane. Dodatkowy efekt otrzymany zostanie przez dodanie ruchomych elementów elewacji i specyficznym materiałom, dzięki którym budynek będzie się zmieniał kolor zależnie od pory dnia i roku. W mieszkaniach znajdą się ponadto okna wykuszowe, poszerzające pole widzenia i gwarantujące ciekawy widok na panoramę Warszawy.