Projekt inwestycji został przygotowany przez biuro Mierzejewski Kasprzycki Czaplicki Architekci w stylistyce nawiązującej w zakresie formy i użytych materiałów do historycznej zabudowy Wilanowa, w nazewnictwie do motywów greckich, a w wystroju wewnętrznego dziedzińca do wzorów japońskich.

Sześć budynków

Tak skomponowane osiedle składać się będzie z zespołu sześciu 3-piętrowych willi o nazwach zaczerpniętych z mitologii greckiej – Atena, Afrodyta, Demeter, Selene, Iris i Nike. Niewielkie budynki pomieszczą od 8 do 14 mieszkań o powierzchni od 44 do 107 mkw. i wysokości do 3,13 m na najwyższej kondygnacji. Każdy lokal posiadać będzie obszerny balkon lub taras, a także komórkę lokatorską, a mieszkania na partnerze – ogródki.

Duże okna

Deweloper zapewnia, że mieszkańcy Wilanów Residence otrzymają przestronne, jasne wnętrza, nasłonecznione dzięki dużym oknom wykonanym z mahoniowego drewna. Podwyższony standard pomieszczeń zapewnić mają także pełne, drewniane drzwi wejściowe do każdego apartamentu i budynku, a także marmurowe parapety. Szyby okien wychodzących na al. Wilanowską będą miały podwyższony wskaźnik zatrzymywania hałasu.

Kamień i drewno

Fasada zewnętrzna budynków wykonana zostanie z piaskowca. W przestrzeni wspólnej budynku dominować mają naturalne materiały wykończeniowe: kamień oraz szlachetne drewno. Przez lobby, w którym rezydować będzie portier, dojść będzie można na dziedziniec wewnętrzny. Tam znajdą się wejścia do poszczególnych budynków. Patio ma być utrzymane w stylu japońskim – obsadzone egzotyczną roślinnością, z miejscami do siedzenia i relaksu przy niewielkiej fontannie. Każdy budynek będzie posiadał własną windę, prowadzącą z poziomu garażu podziemnego na wybrane kondygnacje. Osiedle będzie zamknięte, monitorowane, a nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwać będzie ochrona.

W półtora roku

Na głównego wykonawcę Wilanów Residence wybrana została firma Karmar. Budowa potrwa ok. 18 miesięcy – mieszkania oddane zostaną do użytku w 3 kwartale 2011 roku. Ceny za metr kwadratowy zaczynają się już od 7,5 tys. zł. Za najdroższe apartamenty trzeba będzie zapłacić 9,4 tys. zł za 1 mkw.