Własny dom – budować samemu czy może kupić z działką? KALKULACJE

| Aktualizacja:

Pytań jest wiele. Kupić działkę, a potem budować się samemu? A może lepiej zainwestować w działkę z gotową już nieruchomością? Co jest bardziej opłacalne – o to także dziennik.pl zapytał rynkowych ekspertów.

wróć do artykułu
 • ~ABP
  (2019-02-11 13:12)
  Jeśli ma się pieniądze, to budowa domu jednorodzinnego trwa 4, 5 miesięcy. Przy tym ma się pełną kontrolę nad jakością zastosowanych materiałów i rozwiązań. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach budować sam, to może wynająć inwestora zastępczego, który poprowadzi budowę za niego. Ma to tę zaletę, że jeden znający się na rzeczy człowiek odpowiada za wszystko i wiadomo z kim rozmawiać.
 • ~kot w sandałąch
  (2019-02-11 21:26)
  najlepiej albo kupić gotowy od dvelopera i dać mu zarobić min. 100 tyś albo i więcej, ewentualnie kupić kota w worku, który wyciągnie od nas kolejne setkę albo i dwie aby doprowadzić go do stanu jaki będzie nas satysfakcjonował
 • ~Wanda
  (2019-05-06 14:54)
  My z mężem robiliśmy rachunek plusów i minusów wszystkiego i w naszej sytuacji najbardziej opłacało się wziąć gotowy dom. W pomorskim jest sporo opcji, ale zdecydowaliśmy się na pół bliźniaka na osiedlu Rozarium Tuchomskie - okna nam wychodzą ładnie na las i mamy kawał działki, gdzie się nawet jakieś atrakcje dla dzieci zmieszczą, więc nie zawsze własna budowa to najlepsze pomysł - nawet jak ma się na to hajs.

Może zainteresować Cię też: