Najwięcej na mieszkanie trzeba wydać w Śródmieściu - średnio za metr kwadratowy trzeba tam zapłacić 16147 zł. Drugą najdroższą dzielnicą w Warszawie na początku lutego jest Żoliborz, ale różnica w cenach jest spora - w porównaniu do Śródmieścia to "tylko" średnio 12 131 zł za metr kwadratowy. Podium zamyka Mokotów z ceną 12 233 za metr kwadratowy.

Reklama

Powyżej 10 tys. zł za mkw. trzeba wydać jeszcze na Woli (11 039 zł) i Ochocie (10 998 zł). Na Bielanach jest nieco taniej - średnio 9743 zł/mkw., Ursynowie (9519 zł) i na Pradze - 9447 zł za metr kwadratowy używanego mieszkania. Dalej jest Bemowo (8778 zł), Targówek (8552 zł) Włochy (8392 zł), Ursus (8122 zł) i Białołęka (7190 zł). Najtaniej w zestawieniu biura nieruchomości Nowodworski Estates wypadła Wesoła z ceną 6752 zł za mkw.

Żoliborz wchodzi na salony

Śródmieście tradycyjnie jest najdroższą dzielnicą Warszawy oczywiście ze względu na położenie, bogatą infrastrukturę, niecodzienne mieszkania i mnogość inwestycji deweloperskich, która wyróżniają się wysokim standardem. Dodatkowo średnie ceny w dzielnicy podbijają nieruchomości zlokalizowane w kamienicach. Takie mieszkania kosztują często nie mniej niż te zlokalizowane w nowych projektach deweloperskich. Warto też zwrócić uwagę na pozycję Żoliborza. Ta dzielnica zyskuje coraz większy prestiż i uznanie w oczach mieszkańców stolicy. Na Żoliborzu buduje się dużo, ładnie i drogo. Na przeciwnym biegunie znajdują się dzielnice peryferyjne Warszawy: Wesoła i Białołęka. Pomimo dobrej infrastruktury, dużej ilości zieleni na cenę wpływa długi dojazd do centrum miasta i konieczność stania w porannych korkach.

Media