Dziennik Gazeta Prawana logo

"GW": Bunt klientów, ceny mieszkań oszalały

19 lipca 2018, 08:58
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
mieszkanie
mieszkanie/Shutterstock
"To sytuacja bez precedensu od pięciu lat: dwa kwartały z rzędu spada sprzedaż mieszkań", donosi "Gazeta Wyborcza".

Wszystko za sprawą gwałtownego wzrostu cen – jak wynika z danych Reas, w połowie 2018 roku cena za mkw. np. w Warszawie podskoczyła aż o 13 proc., do 9,2 tys. zł. Przy czym wzrosty cen dotyczą nie tylko stolicy, ale wszystkich sześciu największych miast kraju.

- – komentuje w "Gazecie Wyborczej" Katarzyna Kuniewicz firmy Reas.

Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich zwraca też uwagę na mniejszą liczbę lokali w ofercie deweloperskiej. Za tym stoją z kolei wyższe ceny gruntów i materiałów oraz generalnego wykonawstwa – te ostatnie wzrosły w ostatnich miesiącach nawet o 30 proc. Nie bez znaczenia jest także fakt, że wydłużył się czas czekania na pozwolenia na budowę.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Gazeta Wyborcza
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj