Takie oferty w stolicy wcale nie należą do rzadkości, choć średnie ceny za wynajęcie lokalu o podobnym metrażu wahają się od 2 do 2,2 tys. zł. Ale bywa i tak - jak wynika z danych portalu Oferty.net (w bazie blisko 42,5 tys. ofert) - że za mieszkanie o powierzchni nieco powyżej 36 mkw. możemy płacić nawet 1,3 tys. zł miesięcznie. Przy tym nierzadko są lokale położone w pobliżu uczelni lub bezpośrednio w centrum miasta – w tym przypadku na Ochocie, 10 minut jazdy autobusem od Dworca Centralnego.

Reklama

To ceny ofertowe, od których można jeszcze wynegocjować zniżkę. Ze względu na dużą liczbę ofert na rynku koszty najmu można zbić dodatkowo o 10-15 proc. Ba, nierzadko właściciel mieszkania proponuje też potencjalnym najemcom uzupełnienie wyposażenia czy drobny remont.

Wbrew pozorom – jak podkreślają także eksperci rynku nieruchomości – w najbliższych miesiącach może być jeszcze taniej, bo do sezonowego ożywienia jeszcze daleko. Zainteresowanie najmem rośnie od początku wakacji - wówczas koncentruje się na ofertach z niższej półki, o które pytają studenci i uczniowie.