Jak podają przedstawiciele serwisu redNet Consulting na Białołęce wystawionych jest na sprzedaż 1,8 tys. lokali, podczas gdy na Woli jest ich już około 2 tys.

Reklama

Nowe bloki wznoszone są na Woli przede wszystkim wzdłuż głównych arterii komunikacyjnych, czyli ul. Kasprzaka i Wolskiej, ale przede wszystkim ul. Jana Kazimierza. Ceny za mieszkania na dawnych gruntach poprzemysłowych wahają się od około 5,7 tys. zł do około 9 tys. zł za mkw.

Średnie ceny lokali w Warszawie to 7,2-7,6 tys. zł za mkw. Według danych RynekPierwotny.com może to być z kolei nawet 6,1-6,5 tys. zł za mkw., jeśli mowa jest także o dziurach w ziemi, czyli inwestycjach na bardzo wczesnym etapie prac.

Ceny mieszkań w nowo wprowadzanych projektach deweloperskich są znacznie niższe od stawek za lokale z ukończonych inwestycji. W ostatnim kwartale 2012 roku różnica przekraczała 400 zł na metrze - podkreśla w "Rzeczpospolitej" Marcin Uryga, analityk z agencji nieruchomości Emmerson.

Eksperci dodają przy tym, że w ciągu roku dwa pokoje w nowo budowanych blokach potaniały o około 4 proc.

Reklama

Nowych mieszkań warto też w pierwszej kolejności - ze względu na duży wybór - poszukać na Mokotowie, Pradze Południe i Żoliborzu.