Doskonałym sposobem na zachowanie cennych składników odżywczych jest przyrządzanie dań na parze. To prosta metoda, a staje się jeszcze łatwiejsza, kiedy wykorzystujemy do tego specjalne naczynia.

Reklama

Jedną z tego typu propozycji są garnki i naczynia kuchenne Bonnet marki Vittore Comforto. Składająca się z 21 części kolekcja pozwala na gotowanie różnorodnych potraw. Gdy wykorzystamy dodatkowe salaterki, nakładkę do gotowania na parze oraz uchwyt z przyssawką, naczynia mogą się zamienić w kombiwar. Tak przygotowane warzywa nie tylko zachowają witaminy i składniki mineralne, ale również naturalny kolor i wyrazisty smak.

Oddychająca szafa

Poza tradycyjnymi półkami i szafkami w garderobie nie może zabraknąć w niej także bieliźniarki. Służy ona nie tylko do przechowywania bielizny, ale także innych drobiazgów. Jeśli chcemy, aby nasze ubrania „oddychały”, warto postawić na szafy, których ściany wykonane są z metalowego stelaża osłoniętego pokrowcem z tworzywa sztucznego, ale przepuszczającego powietrze. Taki system zastosowany jest w szafach Eko marki Kuchinox.

Zielone pranie

Ekologiczne sprzęty nie wychodzą z mody. Marka Mastercook dołączyła do oferty pralki BIOline. Najnowszy model PTD-105 to urządzenie ładowane od góry. Jak twierdzi producent, zastosowano w niej najnowsze rozwiązania ekologiczne. Wprowadzona do pralek z linii BIOline technologia rozpoznawania załadunku dobiera odpowiednią ilość wody, energii oraz czas trwania cyklu, w zależności od ciężaru umieszczonych w bębnie tkanin.