Deweloperem inwestycji jest firma Raiffeisen Evolution, która podpisała z Mostostalem umowę na generalne wykonawstwo projektu. Za wybudowanie inwestycji wykonawca zainkasuje 35 mln zł. Osiedle stanie przy gocławskim odcinku ul. Międzyborskiej, na tyłach zakładów Rawar. Nowa inwestycja składać się będzie ze 146 mieszkań usytuowanych w czterech kameralnych budynkach oznaczonych odpowiednio: A, B, C oraz D.

Reklama

W budynku A będzie 15 mieszkań, w budynku B – 66, w budynku C – 12, a w budynku D znajdą się 53 lokale. Powierzchnia mieszkań będzie wynosiła 28 – 147 mkw. Metraż kawalerek wyniesie 28 – 44 mkw., lokali 2-pokojowych 44 – 66 mkw., 3-pokojowych 56 – 88 mkw., 4-pokojowych 94 –116 mkw., a największych, 5-pokojowych, 126 – 147 mkw.

Mieszkania wyposażone mają zostać w duże, panoramiczne okna, drzwi antywłamaniowe, wideodomofony, balkony, loggie albo tarasy. Lokale na najwyższych piętrach będą dwupoziomowe.

Deweloper zapewnia, że z myślą o aktywnych mieszkańcach przyszłego osiedla powstaną specjalne pomieszczenia służące do bezpiecznego pozostawiania sprzętu sportowo- rekreacyjnego oraz wózków dziecięcych. Do wyłącznej dyspozycji mieszkańców będzie również sala klubowa z sauną, solarium oraz klub fitness. Całe osiedle zostanie ogrodzone i będzie monitorowane, a do garażu podziemnego będzie się można dostać przez sterowany elektronicznie zewnętrzny wjazd.Projekt kompleksu przy Międzyborskiej powstał w pracowni architektonicznej Grupa 5.

Sprzedaż mieszkań wystartowała już wiosną. Wtedy osiedle nosiło jeszcze miano Libretto. Deweloper zrezygnował jednak z takiego nazewnictwa, a na stronie internetowej posługuje się zwrotem: kameralne osiedle po prawej stronie Wisły. Od wiosny zmieniły się też nieco ceny lokali. Deweloper wyceniał wtedy 1 mkw. mieszkania na 7,5 – 9,2 tys. zł. Po pół roku od pojawienia się oferty Raiffeisen Evolution na rynku dostępnych jest jeszcze 87 proc. lokali w cenach 7,7 – 8,7 tys. zł za 1mkw. Będą one oddawane w standardzie deweloperskim.

To jednak nie koniec zmian w projekcie. Początkowo zamierzano rozpocząć prace budowlane w sierpniu i zakończyć je w II kw. 2012 r., jednak kontrakt z generalnym wykonawcą został podpisany dopiero w drugiej połowie października.Mostostal Warszawa ma czas do 15 listopada na zainstalowanie się na budowie, a do 15 lipca 2012 r. powinien zdobyć pozwolenie na użytkowanie osiedla.