Jak wynika ze statystyk serwisu OtoDom.pl, w III kwartale Polacy najczęściej (24 proc. zapytań) szukali małych lokali, do 30 mkw. Mniej popularne, ale wciąż często wyszukiwane były średniej wielkości, 2- lub 3-pokojowe mieszkania o powierzchni nieprzekraczającej 60 mkw. (18 proc. zapytań). Na podobnym poziomie utrzymywało się także zainteresowanie 3- lub 4-pokojowymi lokalami o powierzchni 60 – 80 mkw. (16 proc.).

Reklama

"W porównaniu z poprzednim kwartałem zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania ofertami sprzedaży mieszkań. Co ciekawe, odnotowaliśmy niemal dwukrotny wzrost liczby wyszukań nowych nieruchomości w stosunku do roku ubiegłego. Jednakże największym zainteresowaniem wśród użytkowników niezmiennie cieszy się oferta na rynku wtórnym" - mówi Przemysław Kotwicki, dyrektor internetowego serwisu ogłoszeń sprzedaży i wynajmu nieruchomości OtoDom.pl.

Użytkownicy poszukujący domu jednorodzinnego przeglądali głównie oferty sprzedaży nieruchomości o małej i średniej powierzchni. Największą popularnością cieszyły się zabudowania do 150 mkw. Dotyczyło ich 44 proc. zapytań. Nieco ponad 1/4 wyników odnosiła się do budynków średniej wielkości (150 – 300 mkw.). Im większy metraż, tym mniejsze zainteresowanie ofertami. Luksusowych domów o powierzchni powyżej 1200 mkw. szukało już zaledwie 3 proc. osób.

Polacy szukali najczęściej nieruchomości w najniższym przedziale cenowym, do 250 tys. zł. Znalezienie lokum w takiej kwocie nie jest jednak łatwe.