Ciepło z lustra

Reklama

W taki właśnie sposób wizerunek zwykłych metalowych kaloryferów próbuje zmienic Instal-Projekt. Popularny grzejnik panelowy zyskał nie tylko nazwę Inventio, ale także 37 wersji kolorystycznych. Oprócz jednolicie lakierowanych urządzeń producent oferuje wersje z nadrukiem czarno-białego zdjęcia twarzy kobiety autorstwa Szymona Brodziaka, grafiki Anny Żelazowskiej lub zdjęcia wykonanego przez Marcina Klabana, a wystylizowanego przez Martę Gessler.

Kolejną nowatorską propozycją marki jest Indivi – czyli grzejnik, który zamiast ekranu posiada wbudowane lustro. Takie rozwiązanie może jest niezbyt artystyczne, ale z pewnością bardzo użyteczne zwłaszcza w małych pomieszczeniach.

Fondital, producent aluminiowych grzejników odlewanych ciśnieniowo, również nie pozostaje w tyle. Jego nowa linia – Black Label nadaje charakter zarówno łazience, jak i pozostałym pomieszczeniom we wnętrzu. Pokój kąpielowy z pewnością przyjemnie odmieni Dafne. To ścienne urządzenie zainspirowane kobiecymi kształtami w żaden sposób nie kojarzy się ze zwykłym grzejnikiem. Podobnie zresztą jak Tulip, czyli nowoczesna interpretacja projektantów tej włoskiej marki, nawiązująca do kształtu kwiatów tulipanów. Urządzenia wykonane są ze stali nierdzewnej. Dzięki temu tworzą nie tylko estetyczną, ale również energooszczędną całość.

Klocki na ścianie

Bardzo interesującą ozdobą wnętrza będą z pewnością grzejniki marki Kalmar. Sector na przykład to grzejące geometryczne elementy w różnych kolorach. Kształtem nawiązują do wyglądu kolorowych klocków lego, które można montować na ścianie zarówno w pionie, jak i poziomie. Dzięki temu tworzą wielobarwne kompozycje i zupełnie niewinnie udają nowoczesną ozdobę salonu. Przeznaczone są do wszystkich rodzajów pomieszczeń, a miedź i aluminium, z których Kalmar je produkuje, dają gwarancję dobrej wydajności grzewczej.Milano T z kolei spokojnie może pretendować do miana nowoczesnej minirzeźby. Jego podłużny kształt oraz możliwość zarówno ściennego, jak i wolno stojącego montażu, sprawiają, że doskonale dostosowuje się do swoje- go otoczenia. Występuje w wersji wodnej, elektrycznej i wodno-elektrycznej, w trzech wysokościach. Aby bardziej zamaskować jego prawdziwą rolę w domu, producent zastosował zawory do regulacji, które montuje się na ścianie poza grzejnikiem.

Jak eksponat w muzeum

Nowoczesne wnętrza wymagają dopracowania w szczegółach. A we współczesną estetykę doskonale wkomponuje się Runtal Splash – produkt z oferty Runtal, marki wchodzącej w skład Zehnder Group. Projekt tego nowatorskiego urządzenia powstał w pracowni francuskiego designera i architekta Christiana Ghiona, którego prace można oglądać m.in. w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku czy też w Centrum Georgesa Pompidou w Paryżu.

Kształt grzejnika przypomina koncentrycznie rozchodzące się fale, jakby powstałe w wyniku uderzenia spadającej kropli. Zamontowany w wybranym pomieszczeniu nie tylko emituje ciepło, ale przede wszystkim wygląda jak nowoczesny obraz. Front Runtal Splash wykonany jest z tworzywa Corian, czyli kompozytu minerałów i żywicy akrylowej. Jego elastyczna i zarazem trwała powłoka daje nieograniczone możliwości wzornicze i dobrze przewodzi ciepło.