Wydarzenie kierowane jest do budujących i remontujących dom lub mieszkanie, a także do wszystkich poszukujących oryginalnych rozwiązań aranżacji wnętrz.

Reklama

Jesienna edycja targów poświęcona będzie kompleksowej prezentacji oferty producentów materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz. Wystawią się także usługodawcy: firmy zajmujące się wykańczaniem wnętrz, firmy budujące domy na zamówienie, pracownie projektowania architektonicznego wnętrz oraz projektowania i urządzania ogrodów.

Targowe ekspozycje urozmaicone będą praktycznymi pokazami nowoczesnych technologii i produktów – ich właściwego zastosowania, sposobu montażu, obsługi i konserwacji. Poza tym w targowych stoiskach można będzie uzyskać bezpłatne porady dotyczące: montażu oraz wyboru drzwi i okien, parapetów wewnętrznych i zewnętrznych (z konglomeratu, PCV i drewna), klimatyzacji i wentylacji (wentylacja mechaniczna, centrale rekuperacyjne, gruntowe wymienniki ciepła), kotłów gazowych i olejowych, malowania ścian i sufitów, materiałów na ściany i stropy, ocieplania ścian, dachów i stropów, ogrzewania podłogowego, rozwiązań energooszczędnych i audytu energetycznego czy zapraw do murowania i klejenia.

Odbędą się przygotowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy pokazy pasowania i przyklejania podłogi, szlifowania oraz olejowania i lakierowania. Dla poszukujących niebanalnych detali architektonicznych do budowy domu będą pokazywane na targach aluminiowe i kute: balustrady balkonowe i na tarasy, kraty, bramy wjazdowe i furtki oraz ogrodzenia.

W programie imprez towarzyszących nie zabraknie dużej dawki wiedzy z dziedziny architektury krajobrazu (projektowanie i zakładanie ogrodu) czy parkieciarstwa (wybór posadzek drewnianych i materiałów montażowych, sposobów wykończenia oraz późniejszej pielęgnacji i konserwacji).

Targom towarzyszyć będzie bogaty program edukacyjny. Goście targów uczestniczyć będą w prelekcjach poświęconych m.in.: etapom prac wykończeniowych w mieszkaniu i domu, skutecznym i efektywnym sposobom wentylowania w budownictwie, najważniejszym zasadom budowy kominka czy rozwiązaniom funkcjonalnym ze szczególnym uwzględnieniem kosztów użytych materiałów.

Ogólnopolskie Targi Budowlane "Budowa Remont Dom i Wnętrze" odbędą się 16 – 17 października 2010 r. na Torwarze przy ul. Łazienkowskiej 6a.