Na te dwa postulaty z pewnością postawiły Meble Vox. Polska marka, od lat funkcjonująca na rynku, przechodzi zaskakującą metamorfozę, inwestując w ciekawe wzornictwo oraz badania nad użytecznością mebli. Do pracy nad kolekcją Evolve zaprojektowaną przez Michała Biernackiego zaproszono zespół specjalistów składających się rodziców, pedagogów, etnografów, psychologów i projektantów.

Reklama

Aby meble dokładnie odpowiadały wymaganiom użytkowników, przeprowadzono badania określające potrzeby nastolatków pod kątem ich stylu życia, zainteresowań oraz wymagań, jakich oczekują odnośnie do aranżacji pokoju. Okazało się, że musi to być miejsce łączące kilka funkcji oraz odpowiednie zarówno do nauki, jak i wypoczynku. Zwieńczeniem badań jest kolekcja będąca kontynuacją zestawu przeznaczonego dla młodszych dzieci z ramach linii Mamama.

Z myślą o nastolatkach

Meble zostały zaprojektowane w taki sposób, aby użytkownicy mieli dużą swobodę w kreowaniu własnej przestrzeni. Ich bryły o lekko zaokrąglonych rogach oraz ustawionych pod kątem i skierowanych do środka frontach mają nowoczesny i nietypowy wygląd. Jasny odcień dębu cynamonowego, z którego są wykonane, kontrastuje z frontami w jaskrawych kolorach i elementami z lakierowanego metalu. Zastosowano w nich wiele ciekawych rozwiązań, np. na jednym ze skrzydeł dwudrzwiowej szafy można swobodnie pisać kredą, drugie zaś doskonale zastąpi tablicę magnetyczną.

Ciekawym rozwiązaniem charakteryzuje się również łóżko. Oprócz materaca i szuflady na pościel u wezgłowia zamocowano mobilne biurko przesuwające się wzdłuż całej ramy. Dzięki temu leżąc w łóżku można obrabiać lekcje. Nie zabrakło także typowego, wolno stojącego biurka z szufladami i metalową nogą. W jego narożniku można postawić parawan z lakierowanego metalu, który poza tym, że wydziela przestrzeń do pracy, jest też tablicą magnetyczną.

ReklamaReklama

Miejsce na skarby

Pokój dziecka musi być przestronny, pełen zakamarków oraz schowków, a do tego spełniać estetyczne potrzeby naszych pociech. Indywidualizm połączony z funkcjonalnością podkreślą również meble marki Komandor. Ich dużym atutem jest fakt, że wykonywane są na zamówienie, więc dopasują się na najbardziej wymagającego wnętrza. Marka kojarzona przede wszystkim z zabudowami wnękowymi posiada w ofercie meble, które wyposażą w całości przestrzeń ucznia.

Przepastne szafy z wielobarwnymi frontami ukryją skarby naszych dzieci i sprawą, że utrzymanie porządku nie będzie stanowiło problemu. Najważniejszy mebel ucznia, czyli biurko, Komandor wykonuje na zamówienie. Daje to okazję do zaaranżowania nietypowego kącika do nauki oraz dostosowania mebla do stylistyki całego pokoju. Ponadto możemy wyposażyć biurko w półki i szafki, co dodatkowo podniesie jego użyteczność. Komplet uzupełni łóżko, które dzięki różnorodności materiałów oraz szerokiej palecie kolorystycznej łatwo dopasować do wnętrza dziecięcego pokoju.

W cukierkowych kolorach

Warto także rozważyć propozycje firmy Meblik. Polska marka specjalizująca się w produkcji mebli dla naszych pociech ma w swojej ofercie kilka ciekawych kolekcji. Jedną z nich jest w pewnością Carmel, czyli wnętrze w barwach karmelu, czekolady i wanilii. Uzupełnieniem tych barw są motywy florystyczne na frontach oraz boki w kolorze zebrano lub kremowym. W skład zestawu wchodzi biurko z szufladami, łóżko, szafa oraz otwarty regał.