Grupa deweloperska Invest Plan Group rozpoczęła sprzedaż domów z pierwszego etapu osiedla nad Zalewem Zegrzyńskim. Powstanie tam teraz 18 domów o powierzchniach od 215 do 290 mkw. W ramach całego projektu Wille nad Zalewem w Białobrzegach powstanie w dwóch etapach 39 podmiejskich domów oraz budynek usługowy. Osiedle zlokalizowane jest vis-a-vis sportowo-rekreacyjnych terenów Portu Pilawa i Portu Jachtowego Nieporęt.

Reklama

Jezioro Zegrzyńskie jest największym terenem rekreacyjnym na całym Mazowszu, na dodatek położonym blisko stolicy. Tę okoliczność postanowili wykorzystać deweloperzy, budując tam nowe osiedla. Najnowszym projektem zlokalizowanym w tym rejonie jest osiedle firmy Invest Plan Group. Deweloper dysponuje 5-hektarową działką, którą podzielił na 40 kawałków. Powstanie na nich 39 domów na 1000-metrowych działkach i budynek handlowo-usługowy. Budowa osiedla oficjalnie rozpoczęła się w czerwcu.

Realizacja I etapu, na który składa się 18 willi oraz budynek usługowy, zakończona zostanie w III kw. 2011 roku. Pierwszy etap obejmuje dodatkowo prace przy budowie osiedlowej infrastruktury drogowej oraz podłączeń do sieci gminnych, lokalnej sieci kanalizacyjnej, wodnej, elektrycznej i gazowej.

Oś osiedla stanowić będzie wewnętrzna droga przebiegająca wśród starodrzewu. W usytuowaniu willi wykorzystano naturalne ukształtowanie terenu, dobierając położenie każdego z budynków pod kątem optymalizacji naświetlenia, wielkości ogrodu i zachowania prywatności. Na osiedlu przewidziano trzy podstawowe typy zabudowy, o powierzchniach od 215 do 290 mkw."Mając na uwadze indywidualne preferencje klientów, na etapie realizacji stworzyliśmy możliwość wprowadzania zmian, realizowania własnych koncepcji poszczególnych willi czy przyszłą łatwą adaptację części poddaszy na cele np. pokoju sportowego czy pracowni. Mamy też ofertę dla klientów o wysublimowanych potrzebach, np. w postaci projektu willi z własnym krytym basenem, oranżerią i rozbudowaną częścią dzienną o powierzchni ponad 400 mkw" - zachwala projekt Artur Pietraszewski, odpowiedzialny z ramienia firmy Premedium za komercjalizację inwestycji.

Mimo że budowa osiedla wystartowała przed dwoma miesiącami, deweloper dopiero teraz zdecydował się na wprowadzenie domów do sprzedaży. Ceny poszczególnych budynków uzależnione są od lokalizacji w ramach osiedla i przede wszystkim od powierzchni działki. Większość domów jest usytuowanych na parcelach o powierzchni ok. 1000 mkw., nie brak jednak i takich, które mają powierzchnię dochodzącą do 1500 mkw. Przeciętny koszt domu w tym projekcie to 1,5 mln zł brutto z uwzględnieniem kosztów budynku, działki i udziału w częściach wspólnych nowego osiedla.

Cena ofertowa obejmuje realizację domu w standardzie do indywidualnego wykończenia z pełnym uzbrojeniem działki, ogrodzeniem i zagospodarowaniem terenu i terenów wspólnych, wyposażeniem technicznym domu uwzględniającym rozprowadzenie pod tynkiem wszelkich instalacji, piecem c.o. wraz z osprzętem, parapetami, wylewanymi schodami wewnętrznymi, bramami garażowymi, elementami oświetlenia zewnętrznego. Wille nad Zalewem zaprojektowało Gomez Studio – pracownia architektoniczna działająca od 1996 roku, a generalnym wykonawcą została firma Visbauen.

Każdy z domów będzie dysponował garażem na dwa duże samochody (wysokość dobrano pod kątem parkowania aut typu SUV i aut terenowych), zapleczem w postaci pralni, łazienką z możliwością montażu klasycznej sauny, zewnętrznym grillem argentyńskim itp. Przy domach zaplanowano też zewnętrzne miejsca do zimowania łodzi.