W II fazie znajdą się mieszkania 1-, 2- i 3-pokojowe o zróżnicowanych metrażach. Podobnie jak znaczna część deweloperów rozpoczynających obecnie swoje inwestycje również hiszpański Espais postawił głównie na nieduże mieszkania. W swojej ofercie ma kawalerki o powierzchni 29 mkw. i mieszkania 2-pokojowe o powierzchni 36 – 48 mkw. W ramach II fazy zaprojektowano także lokale 1-pokojowe z wyodrębnionym aneksem sypialnianym, czyli namiastkę 2-pokojowego lokum, ale nieco bardziej atrakcyjnego cenowo.

Reklama

Nie zapomniano jednak o osobach z grubszym portfelem. Dla nich przeznaczone będą dwupoziomowe mieszkania na ostatnich kondygnacjach. Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców oddany zostanie dwupoziomowy parking podziemny.

Na początek rabat

Stawki za mieszkania oferowane w II fazie projektu są zróżnicowane. Najtańsze lokum można kupić za 260 tys. zł. Znaczna część lokali sprzedawana jest jednak w cenie do 350 – 400 tys. zł. Na dobry początek deweloper kusi na swojej stronie internetowej rabatem w wysokości 15 proc.

W sprzedaży dostępne są również lokale w wybudowanym już I etapie inwestycji w cenie 8549 – 11 934 zł za 1 mkw. Na klientów czeka jeszcze ponad 40 mieszkań z tej fazy. Zdaniem dewelopera to niewiele i właśnie kurcząca się oferta skłoniła firmę do budowy kolejnego etapu.

"Do rozpoczęcia II fazy inwestycji zachęciły nas wyniki sprzedaży mieszkań z I fazy osiedla, w którym na chwilę obecną ponad 70 proc. lokali znalazło już swoich nabywców" - przekonuje Grażyna Młynarczyk, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży.Pod koniec 2011 roku

Na zamieszkanie we wprowadzonych właśnie na rynek mieszkaniach trzeba będzie trochę poczekać. Zakończenie prac związanych z budową II fazy inwestycji zaplanowane jest na koniec 2011 r. To jednak nie finał projektu. Na całym osiedlu, które zlokalizowano tuż obok nowego gmachu telewizji Canal+, znaleźć ma się 357 mieszkań.

Budynki rozlokowane zostaną po dwóch stronach działki, tak aby tworzyły wewnętrzny dziedziniec o powierzchni 5 tys. mkw. Większość bloków będzie miała siedem pięter, a dwa położone w skrajnych rogach działki po 10.

Ze względu na bliskie sąsiedztwo ruchliwej al. Sikorskiego lokale od tej ulicy mają być chronione przez drewniane okna o zwiększonych parametrach izolacyjnych. Projekt osiedla CityZen powstał na deskach kreślarskich pracowni Staldrew.