Budynek B3 zaprojektowany został w pracowni Hermanowicz Rewski Architekci jako obiekt tzw. klasy B+. Można ją porównać do klasy mieszkań ze średniej półki.

Reklama

Gmach kształtem zbliżony będzie do litery „S”. Na trzech kondygnacjach naziemnych i dwóch podziemnych zmieści się ponad 8 tys. mkw. biur pod wynajem oraz 187 miejsc parkingowych. Na parterze przewidziano też powierzchnię handlowo-usługową. Deweloper poinformował, że znalazł już najemców na 70 proc. powierzchni budynku.

Jeszcze jeden

To jednak nie koniec planów Polnordu związanych z Wilanów Office Park na ten rok. Firma zapowiada, że pod koniec IV kwartału rozpocznie budowę biurowca o symbolu B2. Również ten budynek będzie miał trzy kondygnacje naziemne i dwie umieszczone pod poziomem terenu. Pomieści się na nich niespełna 6,5 tys. mkw. powierzchni biurowej pod najem oraz parking podziemny na 172 auta. Obiekt, którego projekt powstał na deskach pracowni Hermanowicz Rewski Architekci, ma być oddany do użytku w III kwartale 2012 r.Pierwszy prawie gotowy

Najprawdopodobniej zanim rozpocznie się budowa budynku B2, do gmachu o numerze B1 wprowadzał się już będzie jego główny lokator. Budynek ma być gotowy w listopadzie i użyczy swojej powierzchni spółce budowlanej Pol-Aqua, która jest jednocześnie jego generalnym wykonawcą.

W dwupiętrowym biurowcu znajdzie się prawie 7,3 tys. mkw. powierzchni najmu, a na dwóch kondygnacjach podziemnych zaparkuje 161 samochodów.

Ochotę na własny biurowiec w Wilanów Office Park ma też spółka informatyczna Asseco Poland. Będzie ona jednak stawiała swoją siedzibę we własnym zakresie. W marcu 2010 r. Asseco porozumiało się z Pol-nordem w sprawie przejęcia jednego z biurowców kompleksu. Przedmiotem transakcji był projekt deweloperski we wstępnej fazie realizacji.

W jej skład wchodzą prawa użytkowania wieczystego gruntów położonych, prawomocne pozwolenie na budowę biurowca o powierzchni około 20 tys. mkw. oraz prawa wynikające z umowy zawartej z pracownią architektoniczną. Cenę sprzedaży projektu strony ustaliły na 78 mln zł. Koszt całego przedsięwzięcia wynieść ma około 200 mln złotych, budowa potrwa zapewne nieco ponad półtora roku.

ReklamaAmbitne plany

Wspomniane gmachy to dopiero początek realizacji dużego kompleksu biurowego, jakim ma zostać Wilanów Office Park. Cały projekt będzie składał się z 18 różnorodnych budynków usytuowanych na parceli o powierzchni 17 ha zlokalizowanej na południe od części mieszkalnej Miasteczka Wilanów.

Po zakończeniu budowy kompleks ma oferować 140 tys. mkw. powierzchni biurowej. Założenia układu zabudowy umożliwiają etapowanie realizacji kompleksu.

Cały zespół będzie się składał z dwóch części. Niemal przez jego środek przebiegnie droga ekspresowa S2, czyli południowa obwodnica Warszawy.

W kompleksie znajdą się niewysokie biurowce o nowoczesnej architekturze. Pomiędzy nimi będą alejki dla pieszych i miejsca wypoczynku. Całość zaprojektowali architekci z dwóch pracowni: Hermanowicz Rewski Architekci oraz Mąka Sojka Architekci.