Czynności zakupu i wykończenia nowego mieszkania to najwyżej kilka miesięcy – niewielki procent czasu jego eksploatacji. Dlatego tak ważne jest aby poza samą funkcją mieszkalną lokal spełniał jeszcze dodatkowe warunki, które spowodują że korzystanie z niego będzie dostarczało pozytywnych wrażeń i ułatwiało codzienne funkcjonowanie.

Te dodatkowe warunki to rozwiązania z zakresu komfortu, bezpieczeństwa czy też zwykłej ergonomii. One właśnie wyróżniają poszczególne inwestycje i ich mieszkańców.

Wyobraźmy sobie inwestycje do których wejście nie wymaga stosowania kodów, kluczy itp. Podchodzimy do drzwi wejściowych głównego holu recepcyjnego i słyszymy przyjemny głos „Witaj” oraz nasze imię, po czym bezszelestnie otwierają się szklane drzwi zapraszając nas do wejścia do środka. Przechodzimy przez wyłożony marmurem i drewnem hol recepcyjny, gdzie wita nas tym razem żywa osoba, recepcjonista-concierge. Trafiamy do klatki schodowej gdzie czeka na nas….

…rozmowna winda

Winda zaprogramowana w taki sposób aby ucieszyć się na nasz widok i wiedzieć kto do niej wsiada oraz na jakie piętro należy go zawieźć. Tuż po wejściu winda uprzejmie poinformuje, że jedziemy na piętro dziewiąte, po czym z głośników zacznie się sączyć kojąca muzyka.

Puszyste korytarze

Gdy dotrzemy na właściwe piętro, zapadamy się w miękki korytarz wyłożony wykładziną – idealnym wyciszeniem przestrzeni, w której znajdują się apartamenty. Dyskretnie rozmieszczone czujniki światła będą rozświetlać drogę przed nami – wyprzedzając nasz ruch.

Mijając kolejne drewniane, stalowe i kamienne elementy wystroju holu, trafiamy wreszcie do apartamentu, w którym spędzamy kolejne miłe chwile.


Śniadanie z widokiem

Niezależnie od tego czy kupimy dwupokojową kawalerkę, czy apartament typu penthouse mamy możliwość cieszenia się widokiem własnego jeziora, które rozpościera się tuż pod oknami mieszkania. Taką ofertę wprowadził na rynek stołeczny Marvipol. Inwestycja o nazwie Apartamenty Mokotów Park, która jest już w budowie, będzie wzbogacona o własne, naturalne i w stu procentach ekologiczne jezioro dla mieszkańców. Jezioro oraz teren inwestycji powiększą obszar, który dzisiaj uważany jest za rezerwat przyrody Jeziorka Czerniakowskiego na Mokotowie.

Ciepłe drewno i piaskowiec

Stylu i prestiżu inwestycji dodają takie elementy wykończenia jak piaskowiec, drewno elewacyjne, drewno tekowe na balkonach, logiach i tarasach. Wspomniana powyżej inwestycja, wzorem poprzednich realizacji tego samego developera będzie wyróżniać się zarówno tymi elementami elewacyjnymi jak również elementami zagospodarowania terenu – obiekty małej architektury ogrodowej, rozmieszczone wzdłuż wyłożonych drewnem pieszych ciągów spacerowych.

Kontynuuj rozmowę

Niewidzialnym i jednocześnie bardzo pożytecznym rozwiązaniem jest stworzenie zasięgu dla telefonów komórkowych w podziemiach budynku. Często bowiem mieszkańcy wjeżdżając do garaży podziemnych przerywają rozmowę z tego właśnie względu. Anteny przenoszące sygnał z powierzchni ziemi do części podziemnej budynku umożliwiają zarówno płynne kontynuowanie rozmowy w przypadku zjeżdżania do podziemi jak również wywoływanie połączenia w trakcie manewrowania pojazdem w hali garażowej.

A po godzinach

Opisywany wcześniej Marvipol w swoich inwestycjach oddaje do dyspozycji klientów obszerne siłownie, sauny, sale konferencyjne zwane również party roomami. W nowo budowanych Apartamentach Mokotów Park znajdą się dodatkowo szutrowe ścieżki do biegania wokół własnego jeziora oraz ścieżki rowerowe. Z uwagi na rozmiar inwestycji zaplanowano na jej terenie cztery place zabaw z jednym centralnym, o największej powierzchni, największej liczbie atrakcji dla najmłodszych oraz umieszczonego w taki sposób aby jak najwięcej światła dziennego docierało do jego użytkowników.


Wybiera klient

Obok wykończenia mieszkania jednym z najważniejszych elementów jest zapewnienie w mieszkaniu dostępu mediów – telewizji, telefonu i Internetu. Aby nie burzyć przyzwyczajeń klientów, związanych z ich dotychczasowymi dostawcami mediów, mogą oni w niezakłócony sposób przenieść do nowej inwestycji swoje dotychczasowe umowy – pod warunkiem, że dotychczasowy operator daje im taką możliwość. Odpowiednio zaprojektowana infrastruktura elektrotechniczna daje możliwość swobodnego wyboru operatorów Internetu oraz telewizji. Infrastruktura ta zupełnie eliminuje potrzebę montowania dodatkowych odbiorników satelitarnych na elewacji budynku.

Ochrona prawna

Czas odciska swoje piętno na wszystkich przedmiotach – również na nieruchomościach. Kolejną wisienką na torcie dla klientów są rozwiązania ochrony prawnej stosowane przy sprzedaży nieruchomości. Rzadko spotykanym ale bardzo pozytywnie ocenianym przez rynek rozwiązaniem jest sześcioletnia ochrona prawna zakupu, będąca połączeniem gwarancji i rękojmi. Trzyletnia gwarancja oraz biegnąca po jej zakończeniu rękojmia, stanowią zabezpieczenie dla nabywców, które jest szczególnie ważne w pierwszych latach funkcjonowania inwestycji, kiedy to może się objawiać najwięcej wad nieruchomości.

Standard może być tani

Cena to czynnik na który wszyscy zwracają największą uwagę. Opisywane rozwiązania, stosowane z powodzeniem w takich inwestycjach jak Melody Park, Villa Avanti, Villa Cavaletti czy wspomnianej Apartamenty Mokotów Park, podnoszą prestiż mieszkańców i inwestycji i mogą pozostawić ceny na rynkowym poziomie. Ceny mogą się rozpoczynać od poziomu 6,700zł za metr kwadratowy (Melody Park), 6,089 zł/m2 (Villa Cavaletti) czy 6,990 zł/m2 (Apartamenty Mokotów Park).