Córka Jaruzelskiego zwróci willę prawowitym właścicielom? "To była własność żołnierza AK"

| Aktualizacja:

Mam nadzieję, że córka Jaruzelskiego, która żyje już w wolnym kraju, naprawi krzywdy prawowitym właścicielom willi przy ul Ikara i zwróci im własność – mówi PAP działacz opozycji antykomunistycznej Adam Borowski.

wróć do artykułu
  • ~a.a
    (2017-09-13 00:38)
    p.Borowski domaga sie pan zwrotu willi od p. Jaruzelskiej,ok!!!!!!!!! a kiedy PiS i Kaczynski zwroca dzialke na ul.Srebnej,spadkobiercy tez zyja????????? o tym pan nic nie wspomina,to tez nalezy zwrocic i basta.
  • ~antropolog
    (2017-09-12 13:57)
    Przypomina swojego tate-komuniste. Brak jej tylko wrony bez korony.
  • ~Ala
    (2017-09-12 12:24)
    Zasłużony żołnierz AK stracił willę jeszcze przed wojną, bo nie płacił za nią rat. Ale prawicowe gadzinówki i "zasłużeni opozycjoniści" mają swoją rzeczywistość. W ich rzeczywistości nie ma miejsca na fakt, że gdyby nie dekret Bieruta, to odbudowa Warszawy doszczętnie zniszczonej m.in. dzięki odwadze naszych ubostwianych powstańców w ogóle nie byłaby możliwa. Temu społeczeństwu zdecydowanie potrzeba więcej realizmu a mniej nachalnej propagandy środowisk postsolidarnosciowych, które tworzą sobie swoją wersję historii i oglupiaja ludzi. Nieważne czy to katolicka prawica czy "lewacka" prawica.
  • ~gor
    (2017-09-11 14:57)
    pewna willa na Żoliborzu też należała do osób zasłużonych dla IIRP. Czy i ona zostanie zwrócona wraz z czynszem za użytkowanie przez pewna zasłużoną dla PRL rodzinę?
  • ~demokrata
    (2017-09-11 14:26)
    to może sprawdźmy wszystkie posiadłości w warszawie. Nie tylko ludzi z okresu socjalistycznej demokracji. Czyżby sanacyjni działacze którzy doprowadzili do II wojny światowej mają być uważani za wielkich wojowników o Polskę. Tak samo walczyli polacy z jednej jak i drugiej strony. Tak samo poświęcali swoje życie, w wyzwoleniu naszego kraju. Dzisiaj jako głupcy,napompowani ironiczną złością i chamstwem błaźni, czynicie to samo co robili oni. W takim razie niczym się nie różnicie od nich. Żenada !!!!
  • ~Wiola
    (2017-09-11 12:44)
    coraz więcej jadu w polskim narodzie - Polak przeciw Polakowi - zero pokory, pycha wulkanem kipi - zwyczajowo, historycznie, sytuację wykorzysta jeden z drugim...sąsiadem
  • ~bida
    (2017-09-10 20:08)
    Jaruzelski jaki był to był ale przeszedł cały front od Lenino do Berlina, a nie ********* do Włoch jak bohater Anders, co Polsce dało zwycięstwo pod Monte Cassino 1200 trupów i 3000 kalek. Gdyby nie stan wojenny styropianowcy by się sami między sobą pozagryzali w walce o stołki
  • ~bida
    (2017-09-10 19:50)
    Panie szanujący Jaruzelskiego ma Pan 100% racji zwróciłem się do Prezydenta bo pisowcy nawet nie odpisują, o odszkodowanie za ojca, którego nawet nie znam bo za walkę ze szwabami zginął w Oświęcimiu to w opiece społecznej załatwił mi pół tony węgla, dla kasty smoleńskiej są miliony bo polegli, a ilu by ich poleciało jak by musieli przynajmniej 50% za wycieczkę zapłacić
  • ~janusz
    (2017-09-10 09:17)
    PO matoły proszę pisać na temat o willi Jaruzelskiego a nie mieszać inne sprawy .
  • ~solidaruch
    (2017-09-09 14:44)
    Ta willa powinna wrocic do jej prawowitych wlascicieli, bo Jaruzelski przeciez po to zostal komunista, zeby wzbogacic sie kosztem normalnych Polakow.
  • ~PATRIOCI PRZEZ DUŻE S
    (2017-09-09 08:08)
    DZISIEJSZE SOLIDARNE WARCHOŁY ROZGRABIŁY, ROZSPRZEDAŁY I ODDAŁY ZA ZŁOTÓWKĘ NIEMAL CAŁY POWOJENNY MAJĄTEK NARODU BYŁYM NAJEŹDŹCĄ, TYM CO NAS ZDRADZILI I BANDYTOM. "POWIEDZ BABCI ŻE ZACHOWALIŚMY SIĘ JAK TRZEBA" .HAŃBA. I OBRAZA DLA TYCH CO WALCZYLI O KRAJ I GO ODBUDOWYWALI.
  • ~Zabuzanin
    (2017-09-08 13:07)
    A kto zwroci majatek,jaki utracila rodzina Jaruzelskich za Bugiem ?.
  • ~Janusz Normalny
    (2017-09-08 09:31)
    Ona powinna oddać, gdy inni też oddadzą.
  • ~gadojan
    (2017-09-08 08:06)
    Pan Jaruzelski nabyl te wille zgodnie z obowiazujacym wówczas prawem, skoro bylo zle, skarb panstwa powinien prawowitym wlascicielom wypłacić rekompensate i tyle..
  • ~KAZIU
    (2017-09-08 08:00)
    JAK ICH JOSIF WISSARIONOWICZ - KSYWA STALIN - KOBA POSADZIŁ NA STOŁKACH W 1944 ROKU - TAK TRWAJĄ - Z POKOLENIA NA POKOLENIE NISZCZĄC POLSKĘ I POLAKÓW Z PEŁNĄ PREMEDYTACJĄ .
  • ~Bader
    (2017-09-08 00:54)
    sp Pan Prezydent Kaczyński podarował spółdzielcom mieszkania za symboliczne pieniądze. Skorzystało na tym wielu spółdzielców. Problem w tym że równie wielu wykupiło swoje mieszkania za spore sumy. Co zaproponuje to sprawiedliwe państwo wszystkim tym oszukanym ludziom? Dziś w tym samym domu mieszkają ci którzy spłacali latami wykup i ci którzy chwalą Pana śp Prezydenta.
  • ~gorszy sort
    (2017-09-07 20:17)
    reparacje trzeba zacząć od prezesa pana.
  • ~Maniek
    (2017-09-07 19:41)
    Pani Moniko, nich Pani nie będzie głupia. Niech da przykład ten z Żoliborza.
  • ~misio-kakalko
    (2017-09-07 19:36)
    "Dla kogo pracuje Macierewicz?" Dziennikarz pokazuje "mape powiazan Macierewicza z GRU, Putinem i rosyjska mafia" To, ze sprawa zostala przekazana prokuraturze cywilnej oznacza, ze numer Macierewiczowi nie wyszedl. Ale oczywiscie bedzie przeciagana w nieskonczonosc, az wszyscy zapomna. Pan Antoni ma haki na JK, nie mam zludzen, dlatego wolno mu to, co w normalnym kraju skonczyloby sie najpierw dymisja, a potem Trybunalem Stanu. Jedni mówia, ze hakiem jest nagranie ostatniej rozmowy braci K, co jest prawdopodobne, bo Rosjanie na pewno je maja, a Antoni ma chody u Putina. Drudzy, ze to nagrania intymnych spotkan naczelnika. Kiedys sie dowiemy. Tylko kiedy? Czy minister obrony za zdrade lub dzialanie na niekorzysc ojczyzny moze byc postawiony przed pluton egzekucyjny? Czy podlega pod sad cywilny czy wojskowy z racji sprawowanego urzedu?
  • ~Prawy i Sprawiedliwy
    (2017-09-07 17:48)
    Panie Borowski - w każdej sprawie są racje OBU stron, a nie jednostronne oskarżenia Panu podobnych "obywateli RP". Willę odebrano za olbrzymie długi byłego chwilowego właściciela co sądownie już dawno dokazano. I nie szargać Pamięci Generała !!!

Może zainteresować Cię też: