Córka Jaruzelskiego zwróci willę prawowitym właścicielom? "To była własność żołnierza AK"

| Aktualizacja:

Mam nadzieję, że córka Jaruzelskiego, która żyje już w wolnym kraju, naprawi krzywdy prawowitym właścicielom willi przy ul Ikara i zwróci im własność – mówi PAP działacz opozycji antykomunistycznej Adam Borowski.

wróć do artykułu
  • ~glock
    (2017-10-11 02:09)
    gdy czytam " gazeta polska", dzialacz antykomunistyczny, wŻyci, odRzeczy, Jaki - mimowolnie przeładowuję pistolet. Mam dość tych inkwizytorów, amatorów cudzej własności. Wykopcie Jaruzelskiego i odetnijcie pagony.
  • ~Skuba
    (2017-10-10 12:42)
    Byli właściciele niespłaconej willi mieli po wojnie obywatelstwo USA i jako tacy, uzyskali odszkodowanie (lub winni byli uzyskać) zgodnie z miedzynarodowymi porozumieniami miedzy PRL a USA! Zupełnie tak samo jak rzekomi zagarniczni właściciele dzialek o które rozbija się dziś komisja pana Jakiego!
  • ~burak
    (2017-10-09 13:52)
    Pół polski kupiło mieszkania -domy za 5% wartości .......czy też zwrócą Polsce -Budżetowi? miedzy innymi Miler Kwasniewski ,mieszkania spółdzielcze ?A reszta kupiła za kasę lub kredyt we Frankach ...........a czepianie sie córki jest nie na miejscu i robienie nacisków prześladowanie............
  • ~ewa koby
    (2017-09-27 19:14)
    ewa koby wnisek z tego taki zawsze buduj wlasa wille tylko nie za pieniadze bankowe czyli partajnowe
  • ~ewa koby
    (2017-09-23 20:47)
    ewa koby cora jarozelskiego powinna dostac palac kultury czy co jako zadoscuczynienie opuszczenia ikarowej willi !?!
  • ~Zbyszek
    (2017-09-21 18:39)
    Ciekaw jestem co ten Borowski odda bo jest pewne, że za Komuny też coś otrzymał.
  • ~Miś
    (2017-09-20 09:00)
    To nie mogli Jaruzelskiemu wybudować domu?chodziło o upokorzenie znienawidzonych zołbierzy AK. ZWYKŁA HUCPA I PODŁOŚĆ.
  • ~a.a
    (2017-09-13 00:38)
    p.Borowski domaga sie pan zwrotu willi od p. Jaruzelskiej,ok!!!!!!!!! a kiedy PiS i Kaczynski zwroca dzialke na ul.Srebnej,spadkobiercy tez zyja????????? o tym pan nic nie wspomina,to tez nalezy zwrocic i basta.
  • ~antropolog
    (2017-09-12 13:57)
    Przypomina swojego tate-komuniste. Brak jej tylko wrony bez korony.
  • ~Ala
    (2017-09-12 12:24)
    Zasłużony żołnierz AK stracił willę jeszcze przed wojną, bo nie płacił za nią rat. Ale prawicowe gadzinówki i "zasłużeni opozycjoniści" mają swoją rzeczywistość. W ich rzeczywistości nie ma miejsca na fakt, że gdyby nie dekret Bieruta, to odbudowa Warszawy doszczętnie zniszczonej m.in. dzięki odwadze naszych ubostwianych powstańców w ogóle nie byłaby możliwa. Temu społeczeństwu zdecydowanie potrzeba więcej realizmu a mniej nachalnej propagandy środowisk postsolidarnosciowych, które tworzą sobie swoją wersję historii i oglupiaja ludzi. Nieważne czy to katolicka prawica czy "lewacka" prawica.
  • ~gor
    (2017-09-11 14:57)
    pewna willa na Żoliborzu też należała do osób zasłużonych dla IIRP. Czy i ona zostanie zwrócona wraz z czynszem za użytkowanie przez pewna zasłużoną dla PRL rodzinę?
  • ~demokrata
    (2017-09-11 14:26)
    to może sprawdźmy wszystkie posiadłości w warszawie. Nie tylko ludzi z okresu socjalistycznej demokracji. Czyżby sanacyjni działacze którzy doprowadzili do II wojny światowej mają być uważani za wielkich wojowników o Polskę. Tak samo walczyli polacy z jednej jak i drugiej strony. Tak samo poświęcali swoje życie, w wyzwoleniu naszego kraju. Dzisiaj jako głupcy,napompowani ironiczną złością i chamstwem błaźni, czynicie to samo co robili oni. W takim razie niczym się nie różnicie od nich. Żenada !!!!
  • ~Wiola
    (2017-09-11 12:44)
    coraz więcej jadu w polskim narodzie - Polak przeciw Polakowi - zero pokory, pycha wulkanem kipi - zwyczajowo, historycznie, sytuację wykorzysta jeden z drugim...sąsiadem
  • ~bida
    (2017-09-10 20:08)
    Jaruzelski jaki był to był ale przeszedł cały front od Lenino do Berlina, a nie ********* do Włoch jak bohater Anders, co Polsce dało zwycięstwo pod Monte Cassino 1200 trupów i 3000 kalek. Gdyby nie stan wojenny styropianowcy by się sami między sobą pozagryzali w walce o stołki
  • ~bida
    (2017-09-10 19:50)
    Panie szanujący Jaruzelskiego ma Pan 100% racji zwróciłem się do Prezydenta bo pisowcy nawet nie odpisują, o odszkodowanie za ojca, którego nawet nie znam bo za walkę ze szwabami zginął w Oświęcimiu to w opiece społecznej załatwił mi pół tony węgla, dla kasty smoleńskiej są miliony bo polegli, a ilu by ich poleciało jak by musieli przynajmniej 50% za wycieczkę zapłacić
  • ~janusz
    (2017-09-10 09:17)
    PO matoły proszę pisać na temat o willi Jaruzelskiego a nie mieszać inne sprawy .
  • ~solidaruch
    (2017-09-09 14:44)
    Ta willa powinna wrocic do jej prawowitych wlascicieli, bo Jaruzelski przeciez po to zostal komunista, zeby wzbogacic sie kosztem normalnych Polakow.
  • ~PATRIOCI PRZEZ DUŻE S
    (2017-09-09 08:08)
    DZISIEJSZE SOLIDARNE WARCHOŁY ROZGRABIŁY, ROZSPRZEDAŁY I ODDAŁY ZA ZŁOTÓWKĘ NIEMAL CAŁY POWOJENNY MAJĄTEK NARODU BYŁYM NAJEŹDŹCĄ, TYM CO NAS ZDRADZILI I BANDYTOM. "POWIEDZ BABCI ŻE ZACHOWALIŚMY SIĘ JAK TRZEBA" .HAŃBA. I OBRAZA DLA TYCH CO WALCZYLI O KRAJ I GO ODBUDOWYWALI.
  • ~Zabuzanin
    (2017-09-08 13:07)
    A kto zwroci majatek,jaki utracila rodzina Jaruzelskich za Bugiem ?.
  • ~Janusz Normalny
    (2017-09-08 09:31)
    Ona powinna oddać, gdy inni też oddadzą.

Może zainteresować Cię też: