Przez błąd urzędnika kobieta straci mieszkanie? "Pismo trafiło nie do tej teczki…"

| Aktualizacja:

"Zainwestowałam wszystkie pieniądze. Oszczędzałam od studiów. Teraz mogę to stracić" – żali się Agnieszka Dźwilewska, która kupiła niewielkie mieszkanie w Suwałkach. Teraz może je stracić.

wróć do artykułu
 • ~Niech zyje Solidarnosc i jej wodz prezes
  (2019-01-09 13:09)
  No to jeszcze zyjacych uciekinierow z komuny,tylko wracac do Polski i kupowac mieszkania i domy.W koncu mozna ,ale wyladowac na ulicy,przez bledy.Co tam sie dzieje w Polsce ,to mozg sie lasuje.Komornik,oplaty za ziemie pod mieszkaniem,ustawa 447 ,to juz przekracza ludzka wyobraznie.
 • ~Tutka
  (2019-01-09 13:45)
  No jak to nie ma, spółdzielnia odpowiada za swoich pracowników oraz swoje czyny na zasadach ogólnych z kodeksu cywilnego. Równiez jest odpowiedzialna w tym wypadku także odszkodowawczo. Ponieważ nabywca został wprowadzony w błąd, może próbowac sprawę załatwiać na dwa sposoby. Albo transakcję unieważniać, jako zawarta na skutek błędu (została wprowadzona w bład przez sprzedawcę, lub dochodzić odszkodowania z tytułu utraty własności na skutek działań i wprowadzenia w bład przez sprzedawcę.
 • ~misiek
  (2019-01-09 14:09)
  Kiedy wreszcie nieodpowiedzialni urzędnicy zaczną ponosić kary za niekompetencje i złą pracę? W normalnym kraju, urzędnik na bruk a pokrzywdzonej naprawić wyrządzone zło.
 • ~prezes WOLAKÓW
  (2019-01-09 14:39)
  Ach ten Tusk ! Gdyby nie on dawno uruchomilibyśmy karę ścięcia na środku rynku ku uciesze gawiedzi .
 • ~Urzędnik
  (2019-01-09 18:18)
  Dlaczego redaktor pisze o urzędniku??? Spóldzielnia mieszkaniowa to nie Urząd, a jej pracownik to nie urzędnik, a tylko i wyłacznie pracownik.
 • ~[ ╲╱]☂[├─┤]
  (2019-01-09 19:12)
  Spółdzielnie mieszkaniowe - relikty komunizmu... chronione tak przez POKO jak i PiS.
 • ~HernandoCortez
  (2019-01-11 16:40)
  Jak to spółdzielnia nie ma obowiązku wystawiać zaświadczeń czy mieszkanie ma wady prawne czy nie czy jest zadłużone czy nie jest . ?? Tłumaczenie tego gościa ze spółdzielni jakieś dziwne . Kupujący ma prawo wiedzieć co kupuje , chyba tak mówi Prawo . Mam prawo rządzić od sprzedającego , przed kupnem czy mieszkanie nie jest zadłużone , czy nie jest zastawione w Banku , czy nie zajął je komornik . Jeśli spółdzielnia nie musi informować to niby jak można kupić mieszkanie , nie wiedząc o tych faktach . To się nadaje do kabaretu .