Ruszyło przewłaszczenie. "Mieszkańcy mają trzy miesiące na decyzję"

| Aktualizacja:

Samorządy czeka powolna utrata jednego ze źródeł dochodów. Mieszkańcy mają zaś trzy miesiące na decyzję, według jakiego trybu chcą dojść do własności. To może mieć wpływ na stan ich portfeli

wróć do artykułu
 • ~Adam123
  (2019-01-02 20:40)
  Jakie zmniejszenie dochodów? To jest kłamstwo!! Żadne prawo uzytkowania wieczystego nie zostało skutecznie ustanowione. czy ktos z Was tzw spółdzielców podpisał kiedykolwiek taka umowę? Czy ktoś z Was widział taka umowę? Nie bo nie wy byliście jej strona tylko słupy z organów tzw organizacji przestepczych czyli spółdzielni i teraz powinniście do takich umów zajrzec i przeczytac jakie sa w nich kłamstwa napisane.
 • ~jaity
  (2019-01-02 19:27)
  Koniec końców, jak źródełko wyschnie, będziemy płacić podatek katastralny, czyli od nowa odkupywać od państwa to, za co właśnie zapłaciliśmy.
 • ~hańba i zdrada
  (2019-01-02 17:35)
  nic z tego nie rozumiem. jak kto w spółdzielni partycypował w wykupie ziemi a nie przeprowadzał odrębności ( spółdzielnia + notariusz + księga ) to co teraz ? jeśli nie dołożył się do wykupu działki to spółdzielnia jest właścicielem i co dalej. i tak dalej. Jedno jest jasne. Cwaniactwo i bandyctwo co weszło do Solidarnej RP i dostało narodowy majątek będzie miało ziemię na własność. Nie jakieś tam kilka cm2 pod blokiem ale całe hektary. Bo narodowi należy się kupa kamieni a bandytom raj.
 • ~emeryt 10
  (2019-01-02 14:47)
  Nie wierzę w żadne zmniejszenie dochodów dla gmin. Będzie przecież opłata przekształceniowa i jeszcze dojdzie podatek od własności. Oby nie było dużo więcej niż dotychczas ? Pomysł z przekształceniem użytkowania wieczystego we własność uważam za bardzo dobry.
 • ~eco
  (2019-01-02 09:30)
  Jaka strata ? przecież teraz właściciele będą płacić podatek.