Miejsce, w którym spełniają się marzenia – takim mianem często określa się miasta. A to zaledwie jeden z wielu powodów, przez które ludzie wybierają życie w dużych miejscowościach. Jakie czynniki decydują o tym, że w dalszym ciągu stawiamy na metropolie?
1. Mobilność
Mieszkanie w większej miejscowości gwarantuje, że wszędzie jest relatywnie blisko. Dojazd z punktu a do punktu b jest stosunkowo szybki nawet, jeśli akurat trafi się na godziny szczytu i korki. Spontaniczny shopping lub spotkanie ze znajomymi nie są więc aktywnościami, które trzeba zaaranżować z wyprzedzeniem. Osobom niezmotoryzowanym własny pojazd zastąpi wysoko rozwinięta komunikacja miejska – autobusy z dostępem do własnego bus pasa, tramwaje i szybka kolej miejska. W Warszawie dodatkowym udogodnieniem są dwie linie metra. Co więcej, duża część przystanków ma kilka połączeń komunikacyjnych, dzięki czemu można zaplanować najwygodniejszą i najszybszą dla siebie trasę.
2. Więcej możliwości
Miasto daje wiele możliwości i znacznie ułatwia dostęp do różnego rodzaju instytucji. Dobrym przykładem jest rodzic, który wysyła dziecko do szkoły. Może on wybrać pomiędzy filią publiczną, a prywatną, zaś później zdecydować się na placówkę z najlepszą opinią. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku szpitali czy przychodni – duża metropolia zapewnia łatwiejszy dostęp do szerokiego grona specjalistów. Większe miejscowości to także skupisko różnorodnych firm i korporacji, znalezienie dobrze płatnej pracy nie jest tu trudne, szczególnie przy obecnym, tzw. rynku pracownika. Domeną metropolii jest również wachlarz uczelni wyższych, do których co roku aplikują tysiące studentów. Każdy z nich może wybrać zarówno placówkę, jak i kierunek, który najbardziej mu odpowiada. Co więcej, nauka w dużym mieście zapewnia im większe szanse na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań oraz podjęcia dodatkowej pracy w celu zdobywania tak ważnego doświadczenia zawodowego.
3. Atrakcje
Dostęp do dóbr użytku publicznego jest istotną potrzebą człowieka, znaną już od czasów starożytnych. Kiedyś, po ciężkim dniu odwiedzano łaźnie czy karczmy, dziś zaś miasta dbają o bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową. Obejrzenie filmu w kinie studyjnym lub wyjście do Muzeum Sztuki Współczesnej jest tu w zasięgu ręki.
– Nasi klienci w trakcie rozważania zakupu mieszkania zwracają uwagę nie tylko na atrakcyjną lokalizację, ale i dogodny dostęp do oferty handlowo-usługowej. Bogate zaplecze sklepów osiedlowych, większych marketów, aptek, lokali gastronomicznych czy punktów rekreacyjno-rozrywkowych w bliskiej odległości od miejsca zamieszkania to zarówno wygoda, jak i możliwość spędzenia miłego oraz aktywnego czasu. Między innymi tą przesłanką kierowaliśmy się podczas poszukiwania terenu pod inwestycję Haven House. Lokalizacja osiedla to cichy, otoczony zielenią zakątek Gocławia, tuż przy granicy z Saską Kępą. Nieopodal nieruchomości znajdują się m.in. Hangar 646 czy Park nad Balatonem, które są świetnym miejscem do rodzinnych aktywności, ale i codziennego uprawiania sportu, pozwalającemu zadbać o dobrą formę – tłumaczy Anna Skotnicka-Ryś, kierownik biura sprzedaży.
Wybór idealnego i wymarzonego mieszkania powinien być rozsądną i przemyślaną decyzją. Osoby, które preferują dynamiczny styl życia i doceniają korzystanie z szerokiej gamy możliwości, z pewnością odnajdą swoje miejsce w mieście.