"Gazeta Polska" ujawnia aferę z mieszkaniami Michnika - informuje wtorkowa "Gazeta Polska Codziennie", zapowiadając artykuł Doroty Kani pt. "Mieszkanie +na słupa+ dla Adama Michnika", który ukaże się w środowym wydaniu "Gazety Polskiej".

Reklama

Śledztwo prowadzone przez CBA ujawniło umowy zawarte przez redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika oraz jego przyjaciela, znanego architekta Michała Borowskiego, którego prokuratura podejrzewała o korupcję - czytamy.

Jak podaje gazeta, "sprawa zakończyła się ostatecznie umorzeniem, a kwestia mieszkań Adama Michnika została zapomniana". Teraz "GP" dotarła do szczegółów tego śledztwa.

W 2011 r. na łamach +Gazety Polskiej+ Anita Gargas ujawniła, że Michał Borowski (...) na swoje nazwisko kupił dwa mieszkania dla redaktora naczelnego +Gazety Wyborczej+" - przypomina GPC. Chodziło o lokale w Poznaniu i w Warszawie. Adam Michnik, pytany wówczas o szczegóły transakcji, nie odpowiedział na pytania. W ubiegłym tygodniu Kania znowu spytała o nie Michnika. "Podobnie jak siedem lat temu redaktor naczelny +Gazety Wyborczej+ nie odpowiedział na pytania - pisze GPC.

Pod koniec września na łamach "Gazety Wyborczej" ukazał się artykuł autorstwa Wojciecha Czuchnowskiego i Aleksandra Gurgula pt. "Mieszkanie plus redaktora Sakiewicza. Jak naczelny kupił zabytkową willę w Krakowie".

Tomasz Sakiewicz to redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska" i dziennika "Gazeta Polska Codziennie".