Bezpieczeństwo to jeden z najważniejszych elementów, o którym myślimy, budując i remontując dom lub mieszkanie. Drzwi Longinus marki CAL to nie tylko bezpieczeństwo, ale także dobre parametry izolacyjności termicznej ograniczające straty ciepła w budynku. Płyta skrzydła wykonana jest z drewna klejonego z okładziną ze sklejki wodoodpornej. Zapewnia to modelowi bardzo dobrą izolację akustyczną oraz termiczną.
Reklama
Parametry poprawia dodatkowo podwójny system uszczelek na obwodzie skrzydła i ościeżnicy. Produkt wyposażony jest w dwa solidne zamki, w tym jeden hakowy klasy C, które w połączeniu z systemem antywyważeniowym (wręgiem francuskim) stanowią skuteczną blokadę przed nieproszonymi gośćmi. Producent zadbał także o wzornictwo. Od strony zewnętrznej skrzydło zdobione jest aplikacjami ze stali nierdzewnej. Istnieje również możliwość zamówienia drzwi Longinus w wersji z antabą – zarówno jedno-, jak i dwustronną. Przeszklenie stanowi dwukomorowy wypełniony argonem zestaw szybowy na bazie szkła reflex.
Sztućce „One” marki Villeroy & Boch łączą w sobie ostrą geometrię i lekko zaokrąglony kształt. Jak zapewnia producent, to stanowczo męski produkt. Skąd ten wniosek? Kolekcja wykonana jest z matowej stali nierdzewnej i została zaprojektowana w taki sposób, aby kształt elementów wyraźnie nawiązywał do figur geometrycznych. Np. ostrze noża zainspirował prostokąt, główkę łyżki zaś wąski owal.
Mycie naczyń powinno być szybkie i tanie. Najnowsze urządzenia marki Mastercook nie tylko wyręczą w domowym obowiązku, ale oszczędzą wodę i energię. Modele ZWE-9277X i ZWE-9277 oraz ZWE-9176 i ZWE-9176X, dzięki nowym rozwiązaniom, w jednym cyklu przy całkowicie załadowanym urządzeniu wykorzystują 11 l wody. Zużycie prądu natomiast jest średnio o 20 proc. mniejsze niż w klasie energetycznej A. Oznacza to, że co trzecie zmywanie mamy gratis.