Ceny lokali zaczynają się od 6399 zł za 1 mkw. Dla osób, które wybiorą lokale na parterze, deweloper oferuje ogródki gratis. – Powstające mieszkania oferują nie tylko wysoką jakość, ale również przystępne warunki zakupu. Chodzi przy tym nie tylko o cenę za metr kwadratowy, lecz także o powierzchnię lokalu czy brak dodatkowych opłat za ogródki i balkony – zachwala Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robygu.

Reklama

W budynku, którego wznoszenie zakończy się w III kwartale 2012 r., zastosowane zostaną rozwiązania z pakietu „Eco friendly”. Na dachach zainstalowane będą baterie słoneczne, pozyskujące energię wykorzystywaną później do podgrzewania wody. Inwestycja zostanie też wyposażona w system gromadzenia i magazynowania deszczówki, służącej później do podlewania zieleni i utrzymania czystości.

– Te rozwiązania nie tylko chronią środowisko naturalne, ale też wyraźnie obniżają koszty utrzymania nieruchomości. Coraz częściej klienci biorą pod uwagę wszystkie elementy, które składają się na ponoszone przez nich koszty, także wysokość comiesięcznych opłat eksploatacyjnych. W połączeniu z ratami kredytu hipotecznego wyznaczają one granicę ich finansowych możliwości – dodaje Oscar Kazanelson.

Projektantem tego etapu osiedla Zdrowa jest pracownia architektoniczna Atelier 3 Girtler & Girtler. Ta sama pracownia zaprojektowała V etap tego osiedla, którego budowa rozpoczęła się przed rokiem. Zaplanowano w nim budowę 150 mieszkań. W sumie cały projekt osiedla Zdrowa zakłada budowę ponad 860 lokali. Oprócz tego firma stawia w Wilanowie również osiedle Nowej Rezydencji Królowej Marysieńki.

W obu realizowanych przez dewelopera osiedlach na terenie Miasteczka Wilanów powstanie łącznie ponad 2000 mieszkań. Poza Wilanowem, Robyg realizuje też sporą inwestycje na Żoliborzu Przemysłowym o nazwie City Apartments. W jej ramach powstanie około 1000 mieszkań. Nieco mniejszy projekt deweloper rozpoczął na Bemowie w okolicy skrzyżowania ulic Połczyńskiej i Powstańców Śląskich, niedaleko jelonkowskich glinianek. Powstanie tam osiedle Kameralne.

W ubiegłym tygodniu firma wmurowała kamień węgielny pod budowę I etapu. Obejmuje on cztery budynki liczące łącznie 133 mieszkania. Zgodnie z planem trzy z nich to kameralne, dwupiętrowe kamieniczki. Obok nich powstanie też większy, czteropiętrowy budynek wielorodzinny mieszczący 94 lokale. Oddanie mieszkańcom I fazy osiedla ma nastąpić w połowie 2012 r.