Osiedle Rudy Rydz należy do serii projektów tzw. osiedli bezczynszowych, który od kilku miesięcy promuje firma Dolcan. Tego typu inwestycje nie posiadają części wspólnych, tym samym mieszkańcy nie będą zrzeszeni we wspólnocie, jak jest to konieczne w klasycznych budynkach wielorodzinnych.

Reklama

Mieszkańcy mają ponosić jedynie koszty faktycznie zużytych mediów, jak energia elektryczna, woda czy gaz, a samodzielny piec grzewczy w każdym mieszkaniu dawać będzie możliwość indywidualnego decydowania o temperaturze ciepłej wody i ogrzewania. Architektonicznie Rudy Rydz przypomina bardziej osiedle domów niż zwykłą zabudowę mieszkalną. W każdym z budynków przewidziano od 4 do 6 odrębnych lokali. Powierzchnia mieszkania w minidomku mieści się w granicach 50 – 90 mkw. Każdy właściciel będzie miał oddzielne wejście do mieszkania i wyjście na ogródek, a lokale na piętrach indywidualną klatkę schodową. W każdym lokalu istnieje też możliwość aranżacji kominka.

Zakup mieszkania w takim projekcie nie wiąże się też z koniecznością zakupu garażu czy miejsca postojowego na samochód. Każde z mieszkań ma wydzielone miejsce parkingowe przed budynkiem lub na wjeździe swojej działki. Cena za metr kwadratowy mieszkania, w którą wliczona jest część działki, wynosi około 5500 zł.

Projekt w Rembertowie jest jednym z pięciu tzw. osiedli bezczynszowych, które planuje rozpocząć w najbliższym czasie firma Dolcan. Na kwiecień zaplanowane jest rozpoczęcie budowy I etapu osiedla Konik Polny przy ul. Lewandów na Białołęce. Powstanie w nim 26 mieszkań w czterech typach domów. Na terenie osiedla zaplanowano także budowę przedszkola. Również w kwietniu wystartować ma budowa projektu Czerwona Jarzębina, w którym powstanie 46 mieszkań w sześciu typach domów. Osiedle zlokalizowano przy ul. Krośniewickiej na Targówku.

W maju natomiast rozpocznie się budowa osiedla Kamyk Zielony przy ul. Kamykowej na Białołęce. Będzie to jeden z większych projektów bezczynszowych w wykonaniu Dolcanu. Liczył będzie 130 lokali. Na czerwiec z kolei zaplanowano budowę osiedla Pasikonik przy ul. Lisa Kuli w Markach. W tym kameralnym projekcie przewidziano zaledwie 16 lokali.