Balmoral Properties kupił 3-hektarową działkę w Warszawie przy ulicy Kłopot i Kłopot Bis, w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego Arkadia i stacji metra Dworzec Gdański. Nowy właściciel planuje postawić tam wielofunkcyjny kompleks z mieszkaniami, biurami i powierzchniami usługowymi włącznie.

Reklama

Niedawno uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na zakupionej parceli wybudować około 100 tys. mkw. powierzchni budynków. Nowy inwestor planuje stworzyć tam kompleks obejmujący około 600 mieszkań, 20 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz część usługową.

– Rozmiar i lokalizacja działki pozwolą nam stworzyć atrakcyjną przestrzeń dla ludzi, którzy chcą mieszkać i pracować blisko centrum miasta, mając przy tym doskonały dostęp do rozrywki oraz zaplecza handlowo-usługowego. Chcemy zapewnić im komfort życia i pracy w nowoczesnych budynkach o dobrze zaprojektowanych wnętrzach i otoczeniu – zapewnia Alun Jones, przedstawiciel dewelopera. Poza tymi słowami na razie niewiele wiadomo o nowym przedsięwzięciu.

– Trwa wybór koncepcji architektonicznej dla inwestycji spośród kilku propozycji złożonych przez renomowane pracownie. Zakończenie prac projektowych planowane jest na koniec tego roku, a rozpoczęcie wieloetapowych prac budowlanych na drugą połowę 2012 r. – podała spółka w komunikacie.

To nie koniec planów tego dewelopera na polskim rynku. Balmoral Properties należy do firmy inwestycyjnej z siedzibą na wyspie Jersey. Spółka jest słabo rozpoznawana na naszym rynku, chwali się jednak kolejnymi projektami. W ramach rewitalizacji terenów dawnego Browaru Goetzów przy ul. Lubicz w Krakowie deweloper zapowiada rozpoczęcie budowy około 300 mieszkań, blisko 7 tys. mkw. biur i 5 tys. mkw. powierzchni usługowo-handlowej. Do portfela Balmoral Properties należą również niewielki budynek biurowy w Warszawie i aparthotel Baltic spa w Świnoujściu.