Obecnie realizowany budynek jest już przedostatnim, jaki ma powstać na osiedlu Hubertus. Wysokość V etapu sięgać będzie 8. piętra. W budynku dominować będą lokale dwu- i trzypokojowe. Do każdego mieszkania powstającego w tym budynku będzie przynależał balkon, taras lub ogródek. Do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane komórki lokatorskie i dwukondygnacyjny podziemny garaż z miejscami postojowymi.

Reklama

Autorem projektu budynku jest pracowania Fabiński, Gocłowski Architekci, która wspólnie ze Studiem B.A.U. opracowała koncepcję całego osiedla. Ceny mieszkań w V etapie osiedla wynoszą 8454 – 9891 zł brutto za 1 mkw. Eco-Classic należy do Grupy Eco, która w 2006 r. kupiła za 62 mln zł 4,5-hektarową działkę przy ul. Obrzeżnej od Stalexportu. Pierwszy etap Hubertusa został oddany do użytku pod koniec 2008 r. W następnych latach deweloper oddawał sukcesywnie kolejne fazy inwestycji, najnowszą – IV – wiosną tego roku.

Etapy I, III i IV to niewysoka zabudowa wysokości 4 – 6 pięter. Usytuowany od strony ulicy Bokserskiej II etap jest znacznie bardziej zróżnicowany. Wysokość budynku wynosi 4 – 10 pięter. Pomiędzy gotowymi już budynkami zlokalizowano patia, miejsca wypoczynku oraz place zabaw ulokowane w kilku punktach osiedla i dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci w różnym wieku.

W złożonym z sześciu kwartałów kompleksie oddanych będzie w sumie około 1200 mieszkań, zaś całe osiedle połączy biegnąca równolegle do ulicy Obrzeżnej i licząca blisko pół kilometra promenada.