Marvipol wprowadza do sprzedaży nowy projekt apartamentowy – Hill Park Apartments. Osiedle czteromieszkaniowych domków powstanie w kwadracie ulic Pułkowej, Encyklopedycznej i Pasymskiej.
Reklama
Deweloper wybrał właśnie generalnego wykonawcę inwestycji. Została nim spółka Pol-Aqua, znana m.in. z budowy mostu Północnego. Osiedle powstanie na działce o powierzchni 3,8 ha, na której w sumie znajdzie się 25 budynków o zróżnicowanych kształtach, kubaturze i odmiennych planach pięter. Za zrealizowanie tego zlecenia Pol-Aqua zainkasuje prawie 40 mln zł. Termin rozpoczęcia prac ustalono na początek lipca.
Budynki osiedla z uwagi na swój kształt przypominać będą raczej modernistyczne domy. Część z nich to obiekty dwuipółpiętrowe, pozostałe będą miały po trzy i pół piętra. Wszystkie budynki będą mieściły po cztery mieszkania o powierzchni 70 – 220 mkw. Lokale zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wyraźnie oddzielić część dzienną od nocnej lub część prywatną od dostępnej dla gości, a wysokość pomieszczeń sięga prawie trzech metrów.
Deweloper zapowiada, że w budynki Hill Park Apartments będą naszpikowane nowoczesnymi technologiami. Będzie można automatycznie i zdalnie sterować klimatyzacją dostępną w standardzie, ogrzewaniem, alarmem czy innymi funkcjami dostępnymi na życzenie wraz z centralą umożliwiającą sterowanie ze zdalnego komputera, telefonu komórkowego czy palmfonu.
W części rekreacyjnej osiedla dostępne będą dla mieszkańców basen, jacuzzi, fitness oraz party room. Projekt inwestycji został przygotowany przez Grupę Architektoniczną Domino ze Szczecina. Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsze podejście dewelopera do parceli na Młocinach. Inwestycja ta była już zapowiadana w 2008 roku, a pozwolenie na budowę deweloper otrzymał w lipcu 2010 r., jednak dokument stał się prawomocny dopiero w połowie czerwca 2011 r.
Reklama
Tym razem z ważnym pozwoleniem w ręku, wybranym generalnym wykonawcą i zapewnionymi środkami finansowymi z realizacją przedsięwzięcia nie powinno być problemów. Budowa podzielona będzie na dwie fazy. W pierwszej wzniesionych zostanie 13 budynków w zachodniej część działki, zaś w drugiej pozostałe 12 budynków w części wschodniej. Planowany termin ukończenia prac budowlanych fazy I to marzec 2013 r.
Sprzedaż mieszkań na osiedlu rozpocznie się na początku lipca. Projekt w pierwszej fazie będzie oferowany klientom, którzy zgłosili chęć nabycia lokali w poprzednich miesiącach i pozostawili dane w bazie danych dewelopera. Mieszkania na Młocinach nie będą jednak na każdą kieszeń. Za 1 mkw. lokum deweloper życzy sobie 11,4 – 14,4 tys. zł. W tę cenę wliczone są dwa miejsca w garażu podziemnym oraz schowek lokatorski.
Potencjalni kupujący powinni się bliżej przyjrzeć lokalizacji osiedla. Położone ono będzie wprawdzie blisko terenów zielonych, ale za miedzą czeka też nieco bardziej uciążliwe sąsiedztwo. Mowa o hucie Arcelor Mittal, której teren zaczyna się zaledwie około 200 metrów od nowego osiedla.