Deweloper przejął ten teren na początku marca od firmy spedycyjnej Pekaes. Za grunt i prawa do projektu Okam zapłacił prawie 50 mln zł. Inwestycja powstanie po zachodniej stronie ul. Karolkowej. Od zachodu sąsiadować będzie z osiedlem Capital Art Apartments firmy Atlas, a od wschodu z wieżowcami planowanymi przez firmy Ablon i Concept Development.

Projekt inwestycji powstał w pracowni Grupa 5 pod kierownictwem głównego architekta Romana Dziedziejki. Plany dewelopera zakładają budowę dwóch budynków ośmiokondygnacyjnych z kilkoma skrzydłami. Pierwszy z nich (w narożniku ulic Siedmiogrodzkiej i Karolkowej) będzie miał 17-kondygnacyjną dominantę o wysokości 55 m, w której znajdą się apartamenty z widokiem na panoramę Warszawy. Wizualizacja osiedla sugeruje, że dominanta podzielona zostanie na dwie części, między którymi widać bardzo wąski przesmyk. Wąski na tyle, iż wydaje się, że można by nawet pożyczyć sól od sąsiada z naprzeciwka, nie wychodząc z mieszkania. Deweloper przekonuje jednak, że na pożyczanie soli nie ma szans.

– Ściany w miejscu zbliżenia praktycznie pozbawione są okien, a te, które występują, ustawione są tak, by nie było wzajemnego wglądu. Wieże w podstawie są prostokątami ustawionymi prostopadle względem siebie, tak że krótszy czternastometrowy bok jednej wieży zachodzi na dłuższy bok drugiej wieży. Cały zabieg wynika z tego, że chcieliśmy uniknąć jednej ciążącej bryły przygniatającej pozostałą część budynku – przekonuje Okam.

Większość lokali na nowym osiedlu to mieszkania dwu- i trzypokojowe o powierzchni do 65 mkw. Mieszkania o metrażu powyżej 85 mkw. będą stanowiły zaledwie 5 proc. lokali w inwestycji. Na parterze znajdą się natomiast lokale biurowo-handlowe, a pod budynkiem dwupoziomowy podziemny garaż na 496 miejsc parkingowych. Przewidziano również miejsce zabaw dla dzieci. Do wykończenia budynków wykorzystane będą: cegła, białe szkło, drewno i naturalny kamień. Dla komfortu mieszkańców inwestor zbuduje również drogę wewnętrzną, ułatwiającą komunikację między ulicami Siedmiogrodzką i Giełdową.

InCity powstanie w czterech fazach. Pierwsza, druga i czwarta obejmą budowę ośmiokondygnacyjnych budynków (odpowiednio po 164, 97 i 56 mieszkań). Dwie 17-piętrowe dominanty powstaną w ramach trzeciej fazy i pomieszczą w sumie 166 lokali. Deweloper zapowiada, że rozpocznie sprzedaż mieszkań w połowie kwietnia. Średnia cena za 1 mkw. ma wynieść 8,5 tys. zł netto, czyli bez podatku VAT. Budowa pierwszego etapu ruszy w czerwcu i potrwa od 18 do 24 miesięcy, a generalny wykonawca prac zostanie wyłoniony w przetargu.