Zaprojektowany przez Stanisława Fiszera kompleks biurowy składa się z pięciu sześciokondygnacyjnych budynków połączonych ze sobą na poziomie parteru oraz pierwszego piętra. Powierzchnia użytkowa będzie wynosić 43,7 tys. mkw., a parkingi pomieszczą ponad 1 tys. aut.

Reklama

"Nowa siedziba Grupy TP to jeden z istotnych elementów naszej strategii. Pozwoli zgromadzić pod jednym dachem komórki organizacyjne, które ściśle ze sobą współpracują, a dotychczas znajdują się w wielu różnych lokalizacjach. Oznacza to dla nas także znaczące obniżenie kosztów działalności" - mówi Maciej Witucki, prezes Grupy TP. Przeprowadzka do nowych biur nastąpi za około dwa lata. Bouygues Immobilier Polska planuje zakończenie inwestycji w I połowie 2013 roku.

Telekomunikacja Polska zdecydowała się na wyjście ze Śródmieścia już kilka lat temu. W II połowie 2008 roku sprzedała część swoich biurowców duńskiej grupie inwestycyjnej Baltic Property Trust Optima. Za 62 tys. mkw. powierzchni TP zainkasowała 167,9 mln euro.

Transakcja nie oznaczała jednak szybkiej przeprowadzki operatora. Telekomunikacja podpisała bowiem umowę najmu, która gwarantuje jej pozostanie w budynkach przy Twardej 18, Moniuszki 1 i Obrzeźnej 7 do czasu wybudowania nowej siedziby. W 2009 roku natomiast TP podpisała umowę z Bouygues Immobilier Polska na budowę oraz wynajem nowej siedziby.