Na parterze w obu budynkach znajdą się powierzchnie handlowe i serwisowe. "Obecnie trwają specjalistyczne prace ziemne oraz fundamentowe polegające na przygotowaniu i zagospodarowaniu drugiego etapu inwestycji zgodnie z wymogami certyfikacji LEED, w związku z ubieganiem się o certyfikat na poziomie GOLD dla tej fazy projektu" - mówi Rudolf Grossmayer, członek zarządu Poleczki Business Park.

Oddanie do użytku II etapu zaplanowano na II kwartał 2012 roku. Deweloperami Business Parku są austriackie spółki: UBM oraz CA Immo, a generalnym wykonawcą PORR. Za koncepcyjny projekt architektoniczny odpowiada pracownia RKW Polska, natomiast obecnie prace projektowe dla inwestycji prowadzi zespół architektów UBM Polska.

Realizacja PBP przebiegać będzie w sześciu etapach. Na 14-hektarowej działce docelowo znajdzie się około 200 tys. mkw. powierzchni biurowej i magazynowej. Nie zabraknie także hoteli. Inwestycja będzie się składała z kilkunastu budynków. Założeniem jest stworzenie kompletnej oferty w jednym miejscu: biur, powierzchni handlowo-wystawienniczych wraz z hotelem i apartamentami typu long-stay, zapleczem magazynowym, konferencyjnym i restauracyjnym, małymi sklepami, kioskami, punktami usługowymi i parkingami.

W marcu 2010 r. została oddana do użytkowania pierwsza faza budowy (budynki A1 i A2) o łącznej powierzchni najmu około 45 tys. mkw. Swoje siedziby w Poleczki Business Park mają obecnie m.in.: US Pharmacia, KONE, ARiMR, Sharp, World Courier, Kapsch Sp. z o.o. oraz Kapsch Telematic Services.