"Budynek Violino zaprojektowano tak, by stworzyć otwarte, widokowe przestrzenie, które mogłyby zostać indywidualnie zagospodarowane zielenią i elementami małej architektury. W ten sposób stworzono cztery oryginalne podwórka połączone aleją brzóz ze zwieńczeniem działki od strony zachodniej. Do budowy użyto nowoczesnych materiałów, jak tynki strukturalne, kamień, szkło, drewno" - zachwala Jan Zajączkowski, prezes spółki Eko-Park.

Reklama

Elewacje nowej inwestycji zdobią elementy piaskowca i duża ilość szkła. Pod budynkiem znajduje się garaż podziemny z 198 miejscami postojowymi i 180 komórkami lokatorskimi. Budynek został ogrodzony i wyposażony w wideodomofony.Inwestycja Violino została zaprojektowana przez Pracownię architektury Kryłowicz & Associates. Generalnym wykonawcą projektu była firma SPS Construction.

Budynek Violino to już 11. etap większego założenia urbanistycznego, jakim jest kompleks Eko Park położony w rejonie ulic Chodkiewicza i Rostafińskich na Górnym Mokotowie. Oprócz mieszkań znajdują się w nim również budynki biurowe zajmowane przez centralę jednego z dużych banków. Podczas całego procesu projektowania i realizacji kompleksu funkcję generalnego projektanta pełni autorska pracownia architektoniczna Kuryłowicz & Associates.