W ośmiokondygnacyjnym apartamentowcu znajduje się 108 mieszkań oraz 127 miejsc parkingowych zlokalizowanych w dwupoziomowym garażu podziemnym. W budynku dostępnych jest jeszcze około 60 mieszkań sprzedawanych w cenie 15 – 28 tys. zł za 1 mkw.

Reklama

W trakcie budowy Restaury Górskiego deweloper zadbał nie tylko o własne podwórko – na koszt firmy zostały odnowione elewacje sąsiadującej z inwestycją kamienicy przy ul. Górskiego oraz bloku przy ul. Wareckiej.

Parter budynku Restaury został przeznaczony na lokale handlowe i usługowe, jak ekskluzywne butiki, sklep z winami i kancelarie. Apartamentowiec wybudowano na planie litery U. Pomiędzy dwoma skrzydłami budynku znajduje się zielony dziedziniec z magnolią na honorowym miejscu.

Projekt apartamentowca przy ul. Górskiego powstał w pracowni PRC Architekci, a generalnym wykonawcą była firma Pol-Aqua. Jeszcze w tym roku deweloper planuje zakończenie renowacji kamienicy przy ul. Pięknej 44 w Warszawie i inwestycji Restaura Maraton Gardens w Poznaniu.

W planach firmy jest też rozpoczęcie projektu mieszkaniowo-biurowego na Bielanach. Deweloper chciałby rozpocząć tę inwestycje na wiosnę 2011 roku. Firma posiada również działkę przy Kolskiej na Woli. Ze względu na trudności związane z finansowaniem projekt ten poczeka jeszcze na realizację.Najbardziej oczekiwaną inwestycją Hiszpanów jest jednak rewitalizacja i zabudowa terenów po dawnej fabryce Polleny przy ul. Szwedzkiej na Pradze. Również w przypadku tego przedsięwzięcia nie należy się spodziewać szybkiego rozpoczęcia prac. Firma utknęła bowiem na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę.

Deweloper widziałby tam lofty zlokalizowane w zabytkowych budynkach. Na reszcie 5,5 ha działki powstałyby natomiast nowe bloki mieszkalne oraz powierzchnie usługowo-handlowe. Koncepcję architektoniczną planowanego osiedla opracowała pracownia Grupa 5.

To jednak nie koniec planów Restaury w Warszawie. Firma robi przymiarki do dwóch kamienic w centrum miasta. Nie chce ich jednak rewitalizować. Jeśli plan dewelopera wypali, stare budynki pójdą pod kilof. Na zwolnionym terenie o powierzchni około 3 tys. mkw. deweloper chce wybudować gmach z 130 mieszkaniami.