Zakup jesienią 2008 r. projektu biurowego stworzonego przez SGI Baltis to jedna z inwestycji, które zapoczątkowały obecność Uniqua Group Austria na polskim rynku nieruchomości. Dotychczas koncern znany był w naszym kraju z działalności ubezpieczeniowej. Wcześniej, w lutym 2008 roku, Uniqua zainwestowała w Poznaniu, kupując Poznań Business Centre o powierzchni 8 tys. mkw.

Reklama

Transakcja między SGI Baltis a ubezpieczycielem obejmowała sprzedaż projektu inwestycji wraz z gruntem przy Al. Jerozolimskich, a także budowę obiektu i jego wykończenie. "Projekt został stworzony i wykonany z myślą o indywidualnych potrzebach klienta. Budynek charakteryzuje się dużą funkcjonalnością z możliwością dowolnej aranżacji przestrzeni wewnątrz" - tłumaczy Grzegorz Kawecki, wiceprezes SGI Baltis.

Szkło i kamień

Biurowiec liczy sześć kondygnacji, a jego powierzchnia całkowita wynosi blisko 12 tys. mkw. Fasada budynku wykonana została z zespolonego szkła i naturalnego kamienia. Gmach wyróżniają dwie wychodzące poza elewacje budynku ramy, które stwarzają wrażenie większej bryły.

Do dyspozycji firmy Uniqua oddane zostały również powierzchnie usługowe o wielkości 190 mkw. oraz 85 miejsc parkingowych, zarówno w podziemnej kondygnacji, jak i na parterze. Projekt inwestycji opracowany został przez Pracownię Architektoniczną Kazimierski i Ryba, która zaprojektowała również kolejną inwestycję pomorskiego dewelopera. Tym razem na Mokotowie.

Budują kolejny

Trwają prace na terenie obiektu znajdującego się przy ul. Czerniakowskiej, gdzie powstaje nowoczesny, sześciokondygnacyjny biurowiec o powierzchni 9 400 mkw. Inwestycja rozpoczęła się na początku października 2010 r., a jej zakończenie planowane jest na połowę 2012 roku. Powstaje ona obok oddanego do użytku biurowca Comfort Offices, znajdującego się również przy ul. Czerniakowskiej. Comfort Office jest obecnie siedzibą Ministerstwa Sprawiedliwości i Sądu Okręgowego.

Niedaleko tego kompleksu biurowego SGI postanowiło również zlokalizować swoje osiedle mieszkaniowe. Przy ulicy Bartyckiej na Mokotowie powstanie kompleks mieszkaniowy o łącznej powierzchni 16,3 tys. mkw. Na osiedle składać się będą dwa pięciokondygnacyjne budynki. W sumie powstaną 134 mieszkania o powierzchni 38 – 115 mkw. oraz 201 miejsc postojowych na podziemnym parkingu.