Jaki zablokuje zwrot kamienic. "Mamy dowód na to, że niemożliwe jest możliwe"

| Aktualizacja:

20 proc. rekompensaty i wygaszenie roszczeń do nieruchomości. To kluczowe propozycje, jakie znajdą się w projekcie przygotowanym przez resort sprawiedliwości. DGP poznał jego założenia.

wróć do artykułu
  • ~jaka partia taki pis
    (2017-10-12 06:45)
    Jaki tam Jaki ? Może wypiąć co innego, a nie pierś na order z kartofla ! To nie jego zasluga !
  • ~SzT
    (2017-10-11 09:10)
    My oddamy 20% za nieruchomości, ale Niemcy niech oddadzą nam 100% za wojnę. Czuję się jak Kali z porzekadła.
  • ~MOZ
    (2017-10-11 08:36)
    Sprawa reprywatyzacji powinna już dawno zostać rozwiązana.POprzednie rządy bały się ogromnych kwot jakie mieliby oddawać byłym właścicielom.Oby teraz nie puścili obecnego rządu ,, z torbami".
  • ~JMK
    (2017-10-11 08:21)
    Jeżeli się chce to niemożliwe jest możliwe. PO i HGW nie chcieli bo na tych przekrętach korzystali.
  • ~Roderyk.
    (2017-10-11 05:31)
    Jaki nie jest jak PO prawni mówią ,,byle jaki" . Jaki to pan Patryk Jaki.
  • ~kościelny
    (2017-10-10 23:06)
    Do Chr. Ty nie jesteś człowiekiem do jakiegokolwiek dialogu bo wyczuwam pewne "opętanie" ideologicznie. Może pisałeś broszurki w latach 60-70 jak to Kościół okradał, otumaniał przez tysiąc lat, itd. Teraz zawaliło się ci wszystko. I może najgorsze to, że emeryturkę z przywilejów oczyścili(?) Zrozumiałbym stress.
  • ~kkkk
    (2017-10-10 21:47)
    a z czym zostano handlarze mieszkan wyczyszczonych w blokach i zdobytych za bezcen? to biznes klanow rodzinnych z branzy prawniczej---do Krakowa krakusi z rzadu , odwagi
  • ~Chr.
    (2017-10-10 21:42)
    tyy ~ koscielny~tak wlasnie to kosciol katolicki okradal przez 1000 lat Panstwo Polskie i gnebil chlopow Polskich, handlowal grzechami na odpustach i teraz ma ok.1milion 64tys.736 hektarow ziemi, ale ta ziemia nalezy do panstw polskiego i to trza zabrac zlodzieja !!!
  • ~qqq
    (2017-10-10 21:38)
    A po co chcą płacić 20 proc, rekompensaty?
  • ~Bartuś
    (2017-10-10 21:36)
    Mam nadzieję że to nie jest prawda ,20 czy 25% to rozrzutność. Wystarczy porównać z innymi krajami które takie sprawy załatwiły już przed laty-15% to wszystkie pieniądze...oczywiście w obligacjach tylko i wyłącznie. Mam również nadzieję że do wartości nieruchomości nie będą wliczane budynki,kamienice odbudowany przez Polaków i ze składek Polaków.Należy również wziąć pod uwagę że przedwojenni właściciele koszerni i ich spadkobiercy (a stanowią ogromną większość) otrzymali ZA TE nieruchomości odszkodowania od Niemiec a nierzadko od Polski także. I jeszcze drobny szczegół: -większość warszawskich, i nie tylko ,nieruchomości miała obciążone hipoteki do dwu-trzykrotności wartości nieruchomości.
  • ~kościelny
    (2017-10-10 21:32)
    Do sd2017. Kościół to osoba prawna a nie fizyczna. Odzyskał część z tego, z czego go okradziono, nie zwracając mu w całości ani dóbr zagrabionych ani "usus fructus". Pewnie nie wiesz co to ostatnie jest( ?) Wiec nie wypowiadaj się w sprawie ignorancie i wichrzycielu.
  • ~Chr.
    (2017-10-10 21:22)
    PIS i Boleslaw Bierut ida reka w reka, widocznie tak PIS czerpie od Bieruta i Gomulki i Dzierzynskiego i Nowotki tak czerpie od nich te pomysla i wszelkie Idee.
  • ~JAN S.
    (2017-10-10 21:19)
    Nareszcie władze poszły po rozum do głowy; powodzenia
  • ~sd2017
    (2017-10-10 21:07)
    Ustawa ta akurat nie obejmie już kościoła katolickiego w Polsce. Bo kościół zdążył już odzyskać wszystko i to z nawiązką. A odzyskiwał b. często w atmosferze skandalu. I tym akurat pan jaki zajmować się nie chce. Swoją drogą, to pis praktycznie przyklepuje to co wcześniej wymyślił bolesław bierut.
  • ~Chr.
    (2017-10-10 21:01)
    a ile musi zaplacic JK za wille na Zoliborzu co dostali od komunistow za swoje zaslugi dla SB i KGB ???
  • ~Gościna
    (2017-10-10 20:54)
    To znaczy, że teraz cały naród polski, wszyscy Polacy będą musieli pracować na odszkodowania dla nielicznych z takiej ustawy reprywatyzacyjnej i czy 25 % to nie jest zbyt hojna kwota Skarbu Państwa-naszych wspólnych pieniędzy? czy to nie powinna być kwota symboliczna, bo kamienice były zadłużone przed wojną w polskich bankach, bo kamienice były odbudowywane przez mieszkańców miast polskich . A jak taka ustawa reprywatyzacyjna wyglądała w Czechach? czy Czesi tez musieli całym narodem spłacać tak ogromne pieniądze? czy do tej pory przejęte pieniądze za niesłuszny zwrot kamienic będą konfiskowane ?
  • ~Pamiętliwy
    (2017-10-10 20:49)
    Wspaniale: sojusz narodowych socjalistów z PIS z neokomunistami Śpiewaka, a wszystko, żeby "w majestacie prawa" (bandyckiego) znowu ograbić tych, których raz już okradli komuniści. Coraz wyraźniej widać, że po 25 latach wolności wracamy do PRL. I to w najczystszej formie. Tej z lat 40 -50.
  • ~czuć koniem
    (2017-10-10 20:37)
    a ja tylko pytam czy na Maderze Joaśka była na 100% pewna czy Rysiek szedł tam na boki
  • ~qwerty
    (2017-10-10 20:36)
    no a potem w koncu Ewrieje zniosą nam wizy do USA bo żadnych extra odszkodowań już nie będzie :)

Może zainteresować Cię też: